Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení dat z SSHD

Zdravím,

jaké jsou prosím možnosti obnovení dat, pokud pominu využití specializovaných center? Jedná se o SSHD, konkrétně model ST500LM000
Disk nelze načíst, hučí ale nic se neděje, ve správci disků není vidět.

Předem děkuji za odpověď

Disk jsem nechal v mrazáku. Po následném vytáhnutí a připojení se ukázal neinicializovaný oddíl. Když chci oddíl inicializovat, objeví se tato hláška: "the request failed due to a fatal device hardware error".

Pohraju si ještě s TestDiskem a připojím disk do PC

Takze po dovetcich tazatele:

Co se tyka prvni odpovedi, tak ano, ma to sanci, sice malo ale ma, nicmene jestli na disku jsou tak dulezita data, ze bys stejne nakonec navstivil specializovane centrum na obnovu dat, tak bych se na to vykaslal a radeji tam sel rovnou, zhorsujes si moznost, ze pak uz to nepujde dostat ven vubec.

A co se tyka druhe odpovedi, tak tam jsi teda vyloucil chybu SATA kabelu, kdyz to ted pripojils jako externi a rovnou ti rikam, moc si na zachranu dat nadeje nedavej, u SSHD je ta sance opravdu mala, SSHD spojuje nevyhody SSD a pomalost HDD, jinymi slovy marketaci co tenhle produkt vymysleli by zaslouzili nekam zatahnout a dat jim poradne pres drzku. Samozrejme chapu, ze neznaly clovek to az do havarie disku nevidi a v klidu ten smejd koupi, bohuzel. :-/