Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade z 970 na 1070 gtx

ahojte...

moja zostava je:

doska - MSI H97 GAMING 3
msi-h97-gaming-3-d1530088.htm

procesor - i5 4460
ram - 8gb
zdroj - 600w

v blizkej dobe planujem zakupit msi gtx 1070 /mna v uk to vide 430 libier/

mal by som otazku ci mi to zoberie doska a ci nato bude stacit aj procesor???
v doske si myslim ze problem nie je ale stym procakom som si neni 2x isty...
brzdil by moc ten procesor kartu alebo to nie je az tak podstatne???

prevazne tu kartu vyuzijem len v hrach....

ak mate nejake rady ohladom karty alebo celej zostavy ako to co najlepsie vyvazit tak sem s nimi :) dakujem pekne ;)

GTX 1070 už bude pre 4460 mierna brzda. Odporúčam od 1070 radšej i7.

• Neni zadna brzda, si to spocitej ...
• Nebo radeji vysvetli, proc nebo kde nebo cim ho bude uvedené CPU brzdit ? Snad to muzes muzez oduvodnit.
*Quad typu i5 6xx, nakrmy i GTX1080.

A co ti tam nesedi nebo co ?
• Na 3D mark je prakticky kazdá sestava v Overclocking profilu OC, jiné CPU, rozlisení, OS, není to to samé etc, kde vysledek je na nejvýs jen orientacní...
TiP ~ Mas hru METRO 2033?
• Jestli ano, ma vestavený Benchmark, tam más jaky vysledek ?
*Nebo mas nejakou jinou hru, co má integrovany benchmark ?

no nesedi mi to priamo v hrach...viem presne ake som mal fps pri diable 3 pri grim dawne pri vsetkom co som skusal...kedze tu kartu nemam nejako dlho...a teraz mam sotva polovicne...napr pri tom Metre si pamatam aj ten benchmark ako mi to islo cca 80fps...pri rovnakom rozliseni mi to teraz ide okolo 30fps...a nic som nemenil...aj ked dam vsetko dole tak mi to ide o cca 40max fps...u inych hrach to iste...aj ked dam dole rozlisenie a vsetky detaily tak posun je minimalny...teraz som skusal dat grim dawn...na max mi to slo cca 20 - 30 fps...ked som dal najnizsie mozne rozlisenie a vsetko co sa dalo vypnut som vypol mi to islo cca 40 - 50 fps...co je to teda sakra malo kedze predtym mi to slo na max 60 - 80fps bez problemov...

a neviem preco ale v tom metre mi teraz tie benchamrky nejdu...pri reduxe sa ani nezapne a pri LL tam nic nie je vidno...len nejake obrazce...

• A jaké ovladace jsi presne instaloval ?
Spust PowerShell jako 'spravce' a zadej :

wmic path win32_VideoController get /all /format:htable >> c:\Pc.Poradna.html

Ted se ti na disku ukazala nova polozka PC.poradna.html, ten soubor vloz sem do vlakna.
/*Prikaz slouzi jen k podrobnejsim informacim o ovladaci k tvé GPU, snad jsi nepouzival SW typu CCleaner, PC BOOST, které projevuji se spatnou manipulaci obdobné anomalie.

naistaloval som - nvidia_376.09_w7864

nie nic take som nepouzival...

nasiel som ten powershell ale nejde mi to spustit ako spravcu resp to nejde zakliknut...a ked to otvorim je to tak strasne male okno...a nejde zvacsit...ze je to necitatelne...ale robim co sa da :) zajtra idem nahodit novy win na novy ssd disk a dufam ze sa totym vyriesi...ak nie chyba bude niekde inde :)

tak hosi preinstaloval som to a vsetko ide zda sa...zatial som skusil len hru prototype2 lebo sa nemusela instalovat a predtym mi sla 20 fps teraz 60 so zapnutym vsync cize by isla aj viac ;) ...len jedna vec ma sere ze som akosi nemohol zapojit SSD disk kedze som nemal ata kabel a navyse aj keby mam neviem kde by som ho pripojil kedze moja grafika mi skovavala presne tie dalsie volne sloty :) ale to uz ma ted nejako moc nezajima :)