Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uprade grafiky a ram

planuji uprade grafiky mam vyhledlou radeonku nahradi postarsí msi 760 tf 2d5 oc
potrebval bych vedet jestli si vykonve polepšim proteze pry dobry pomer cena vykon

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-480-4gb-gddr5/195865/produkt

pak pameti uvazuji ze dokoupim 2x 4gb

https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4gb-ddr3-1600-cl9/101084/produkt

anebo 2x8 gb

https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-16gb-2x8gb-ddr3-1600/110748/produkt

zajima by me kompatibylita hardwaru popripade lepsi nazor nebo co jineho koupit.

zbytek sestavy
i5 4570 3.20 ghz
msi z87 g45
msi 760 tf 2d5 2 gb
ssd 240 gb
hdd 1tb
team ram 2x4 gb ddr3 1600 mhz
seasonic 500w et t3

je to OK

ale stejne je otazka sptatne polozena, chybi vysvetleni toho co na pocitaci delas, ze ti nestaci soucasne 2x4GB RAM, asi to bude nejaka tvorba 3D grafiky ze?

i s grafickou kartou je to otazka RX480 absolutne na monitor se 4K nestaci, naopak s fullHD monitorem je mi s podivem, ze se chces zbavit GTX760. Sice prinos nove grafiky bude, ale nikterak extremni. Ja mit treba fullHD monitor a GTX760, tak s ni vydrzim jeste rok do prichodu novych grafik NVidia Volta nebo AMD Vega.

No abych pravdu rekl zadnou 3d grafiku neprovadim obcas nejaka hra takze upgrade ram asi nema smysl.
Ovsem chtel bych aby zvladalo prehravat videa 1080p coz si myslim splnuje

anebo investovat vice do grafiky a vzit rovnou 8 gb verzi

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-480-8gb-gddr5_3/200918/produkt

ovsem je nasnade uvazoval jsem i nw 1060 ale zas do toho nechci investovat moc.
vyplati se počkat jestli obchodnici budou mit nejakou slevovou akci ze jsem se bavil s kamosem a pry pameti a ssd pujdou nahoru takze i grafiky ?

ale stejne je otazka sptatne polozena, chybi vysvetleni toho co na pocitaci delas, ze ti nestaci soucasne 2x4GB RAM, asi to bude nejaka tvorba 3D grafiky ze?

I kdyz 8 vs 16Gb je otazka pár FPS, uz jsem se potkal s hramy, co preskocili 8Gb hranici, navíc RAM ma cenu docela dole, nevidím duvod nekoupit rovnou 16Gb..