Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak lze co nejsnadněji šifrovat email?

Když čtu, jak Google čte všechny emaily na gmail, aby mohl cílit reklamu na majitele té emailové adresy,

zajímalo by mě, jak se dá vůbec podnikat bez toho, aby někdo věděl o každé věci, kterou děláte ve firmě...

Jaké jsou možnosti šifrování emailu, když nebudu chtít, aby moji obchodní korespondenci někdo četl, ať už od Googlu nebo Seznamu? Ale samozřejmě aby to bylo co nejsnazší i pro tu druhou stranu, komu to posílám?

Nemám tak na mysli Truecrypt a posílat ho sem a tam. Něco jen na emailovou korespondci. Jestli někdo něco takového skutečně používáte?

Takže co třeba mít vlastní doména a emaily mít jen na ní?

A pokud bych měl jen menší skupinu lidí, dodavatel, odběratel?

Mně vůbec nejde o reklamu, ale aby někdo neměl možnost číst některé obchodní záležitosti, které jsou třeba důležité

nemůžu za to..:.(

jako dítě jsem se velice chtěl učit jazyky, bohužel to soudruzi zakázali, takže léta letoucí jsme se museli učit jen ruštinu::)

Přeju to všem, co vyrostli v nové době, že se mohli učit cizí jazyky a nemusí tady žebrat o češtinu, aby si člověk mohl aspoň něco nainstalovat a používat..:-(

Já myslím ty texty. Třeba to Comodo jsem zkoušel s překladačem, ale v půlce jsem se nějak zasekl. Emial mi přišel, o certifikát jsem zažádal, ale jestli mi přišel, nebo jsem si ho nějak stáhl a nevím o tom, v tom už jsem se zasekal, no...:-(

Vlastní doména sama o sobě nic neřeší. Je potřeba vlastní mailserver. A to samozřejmě přináší další náklady. Nejen na samotný server a jeho provoz, ale také na člověka, který se o něj bude starat. A ten člověk musí své práci rozumět, protože pokud ten server správně nezabezpečí, tak jsi na tom ještě hůře.
Menší skupina je už zvládnutelnější, ale budeš muset všechny s tím šifrováním naučit zacházet a musí být ochotní to dělat.

Obchodni korespondence? "Jako Jardo, potrebujem jeste 100ks lampicek, jdou na odbyt." Nebo spis neco ve smyslu nejakych excelovych tabulek, planu a vypoctu?

Mozna by takova data sly posilat formou zazipovanych priloh, mysleno 7-Zip nebo RAR. To Google cist urcite nebude a da se to i zasifrovat, pokud to das s heslem, akorat byste si hesla nesmeli posilat taky tim Gmailem. :-)

Jen napad jak resit jednoduse dokumentove prilohy, samozrejme PGP je moznost jak to resit systemove, ale musis zajistit, ze to takto budou ochotni resit i obchodni partneri.

Google necita ziadne maily, naco by to robil.
Google si ta precita inak...prihlasi sa na gmail cez web, a Google uz vie ake mas konto a na zaklade tvojich vyhladavani cez vyhladavac ti vie smerovat reklamu priamo na email.
Samozrejme nevylucujem, ze nejaky robot prechadza v ramci roznych protiteroristickych opatreni korespondenciu a hlada podozrive vyrazy, ale fakt, zeby sa zameral ne emailovu schranku nejakeho podnikatela z CR, aby ho sledoval mi pride ako z rise scifi.