Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlaciaren pre tlac na velmi hruby papier/lepenku

Zhanam tlaciaren ktora by dokazala tlacit na co najhrubsi papier (cim hrubsi tym lepsi).
Zatial som nasiel dve, u ktorych vyrobca tvrdi ze to dokazu a to:
Canon PIXMA Pro9000 Mark II - ta vraj dokaze tlacit na papier do hrubky 1.2mm
Epson Stylus Photo R3000 - ta vraj dokaze tlacit na papier o hrubke max 1.3mm

Problem je ze v podstate obe sa daju zohnat uz len ako repasovane/pouzite, nic nove som nenasiel
Nema niekto skusenosti s nejakou inou masinkou, ktora by dokazala tlacit na co najhrubsi papier/lepenku o hrubka apson ten 1mm, ale 1.5 ci dokonca 2 mm by bolo este lepsie?

Vdaka

Je potřeba požadavek trochu upřesnit, asi budeš muset zvolit nějaké profi řešení, běžné domácí/kancelářské tiskárny se na to nehodí.

Na jaký budeš tisknout formát?
Jaké bude měsíční zatížení?
Jakou chceš technologii tisku (laser/inkoust/vosk/jehličkovku)?
Připojení klasika USB nebo požaduješ např. LAN?
Cenový llmit?

Vdaka za reakciu:

- format - A4 staci, pripadne ak by nebolo nic na A4, moze byt aj mensi, tak ci tak to este budem rezat na stvorce 5x5 - 8x8 cm
- mesacne toho vela nebude, ratam maximalne radovo desiatky kusov (A4)
- technologia tlace v podstate akakolvek, nepotrebujem fotograficku kvalitu, aj ked zas ihlickova asi nie, nech to ako-tak vyzera
- pripojenie akekolvek, kludne aj USB, tlac pojde iba z jedneho PC
- cenovy limit? hm, no tie tlaciarne co som vymenoval vyssie su uz tak na hrane, cize tych 300-500E max, radsej menej ak by sa dalo

Tiez sa obavam ze tazko najdem vhodnu domacu/kancelarsku tlaciaren co dokaze to co by som chcel, preto sa pytam tu, ak neziskam odpoved tu tak uz nikde :-)

vie to,ale ovšem len na špeciálne vybrané typy papierov,je ich cca 5 typov,netlačí na hocijaký hrubý papier/karton,ten epson je univerzálny,ovšem dotyčný typ sa už nevyrába,jeho náhrada P/R 4600/800 sú cenovo už úplne cez požadovaný limit,velkoobchodná cena začína na 1025/2065 usd,ale zasa vedia tlačiť aj na kotúče etc,majú na to uspôsobené podávače a držiaky papiera....