Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i3 2100 vs g3258

Dobrý den, mám na výber mezi dvěma MB s procesory.. zakladovky jsou defakto stejné, chci se rozhodnout mezi procesorem.
Bohužel ta g3258 je na MB na kterém nejde taktovat, levná deska od asusu, ta druhá I3 je na desce o které nic moc nevím.

Takže bez taktování, po kterém CPU sáhnete pro hraní her ? Benchmarky mluví jasně pro g3258, ale zkušenosti hráčů zase přiklanějí k i3 2100, která hry rozjede velice dobře. Díky za odpověd, jde mi predevsím o hraní Overwatche a starcraftu.

Já tady nemluvím o koupi nového procesoru z obchodu, ale o tom který z těchto dvou si mám od kamaráda vzít, nechápu tyhle nadřazené rady, to radši nepiš nic. Otázka zněla jasně, nebo ne ?
Já neplanuji hrát ve 4K 60 fps + ultra.. ale pouze nenáročné hry na rozumné nastavení, díky

• G3258 je lepsi volba, mensi "+" jsou : Novejsi platforma (moznost kvalitniho mozného UPgrade dobudoucna), lespi vykon na 'Single Core' aplikace, jako uvedené strcraft ktery jede na single, G3258 je i jednoduchy na Overclocking, kde pouze s 10% OC (bez potreby sahat na napajeni = teploty) uz lehce predbiha i3 2100.

Nakonec jsem si vzal oba a vyzkoušel je s Gtx 750 ti,
g3258 měla navrch u starcraft 2, kdežto u Overwatche naprosto selhala, ten rozjela na 1080p vše na low s pruměrným FPS 75 se zatížením procesoru kolem 90%

i3 2100 měla problém z starcraft 2, ale ne o moc větší, řekl bych tak o 15% horší, ale u Overwatche překvapila, ten jede na 1080p vše na hight s pruměrným FPS 80 a procesor je zatížen na 65%

Snad to pomůže nějakým lidem, co budou oba dva staré kousky řešit..