Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Micro SDHC Card class 10

Dobrý den,
mám dotaz, v Lumii 650 byla karta 8GB Kingston class4 zformátovaná na fat32. Nějak jela, fotky načítala, ale nebylo to hned. Vyměnil jsem za Transcend SDHC UHS-1 8GB class 10. Jede to naprosto stejně, ale očekával jsem zrychlení. Vyguglil jsem, že se to musí zformátovat na exFat. Provedeno a beze změn.

Teď zase čtu:
Pro karty o velikosti 4–32 GB vyberte systém souborů FAT32 a velikost alokační jednotky 32 kilobajtů a stiskněte Spustit. Pro karty o velikost 64–200 GB vyberte systém souborů exFAT a velikost alokační jednotky 128 kB.

Jak mám tedy tu kartu naformátovat? Bude rozdíl mezi class4 a class10?
Není to v síle procesoru?
Děkuji.

Format zalezi o velikosti, ve WP (Lumia 950XL) ma 64Gb format exFAT
Rychlost zalezi od CLASS SD karty (UHS).

• Ted mas jakou rychlost ? Jak to zjistim ?
TiP ~ Hardware Test, po instalaci si najdi polozku 'SD CARD SPEED" a spust ji, zacne mereni zapisu a cteni, jaky mas vysledek ?

Vysledek na SD mam :

SD Write Speed : 18Mbs
SD Write : 90Mbs

Naformatuj to v menu (nastaveniach) telefonu, snad to mrkvosoft tam dal.
Inac netusim preco to nacita opozdene, nemas tam poinstalovane nejake antiviraky alebo podobne gebuziny? S classom karty to nesuvisi.
(a pouzi FAT32, s tym to tiez nesuvisi).

ono mu to ide normálne,len očakával zrýchlenie keď class4 vymenil za class10,bohužial u telefonov obvykle vzhladom na použitie mikrokontrolérov sa žiadne relevantné zmeny rýchlosti zápisu/čítania/zrýchlenia operačného systému/všeobecného zrýchlenia nekonajú,v telefonoch je obvykle úplne jedno,či je pamäťová karta class2/4/10/22/ultra preformance 333x........nejakú podstatnú zmenu rýchlosti zbadá v nejakom high-end kompakt foťáku/zrkadlovke/kamere,ale v telefone obvykle nie.....

Naformatuj to v menu (nastaveniach) telefonu, snad to mrkvosoft tam dal.

Windows Phone, ma identické "prostredi/nastaveni" jako desktop verze, nevim proc, nebo z jakého duvodu by to tam nemelo byt.
*Navic s moznosti oznaceni, kam chce uzivatel aplikace ci jiné doplnky, média ukladat, coz na Android telefonech bez Root nemusi byt tak jednoduché.
[img=/file/view/27997-p1-png]http://pc.poradna.net/file/view/27997-p1-png[/img]
[img=/file/view/27998-p2-png]http://pc.poradna.net/file/view/27998-p2-png[/img]
[img=/file/view/27999-p3-png]http://pc.poradna.net/file/view/27999-p3-png[/img]

Jenom upřesním, že údaje které jsem naměřil s class 10 a jsou výše, jsou zhruba 2x vyšší než u té class 4, ale chování je úplně stejné, obě jsem naformátoval přímo v mobilu. Takže asi tak.Zrychlení se nekonalo, ale vyloženě pomalé to není.
Děkuji

Na starém WP 8.1 byla ta stará karta. Pokud jsem šel do galerie, tak jsem listoval ve velkém fofru a byly tam pořád fotky, s W 10 Mobile na 650 a tou samou kartou listuju v galerii a fotky se načítají sice rychle, ale načítají. Čekal jsem tedy zlepšení s kvalitnější kartou. Asi ty 10 nejsou odladěné jak ty staré 8.1.

Ano, psal jsem o tom Mikro clanek Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť : http://pc.poradna.net/a/view/1584658-windows-mobil e-10-spravce-uloh-pres-bezdratovou-sit

*Aktivace : Ta ti da IP adresu na kterou se mas pripojit, tu vlozis jen do prohlizece, nic vic, nemusis nic instalovat
1. Nastaveni
[img=http://Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť]Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť[/img]
2. Aktualizace a zabezpeceni
[img=http://Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť]Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť[/img]
3. Pro vyvojare => povolit : "zjistovani zarizeni :
[img=http://Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť]Windows Mobile 10 Správce úloh pres bezdrátovou síť[/img]

http://pc.poradna.net/file/view/25703-zarizeni-zap nout-png

Ulà, na to ti staci 5s.
Jen aktivujes a prihlasis se na danou IP (IP vlozis do prohlizece WEB, nic vic TiP ~ Nemusis pouzivat OVERENI, tak nemusis pokazdé zadavat konfirmacni PIN) :
*Nektré aplikace ti neukazou realnou rychlost SD, o proti WPortalu, kde je znazornena rychlost v realném case.
[img=/file/view/25703-zarizeni-zapnout-png]http://pc.poradna.net/file/view/25703-zarizeni-zap nout-png[/img]
*Pozor, Telefon musi byt zapojen ve stejné siti, jako sledovaci zarizeni, pouzit muzes i navigator WEB primo v telefonu, myslim to tak, ze tu IP muzes vlozit i do Edge ve WP, bez potreby pouziti PC.

Nenacitas fotky z One driveru ? (poznas, ze maji v oznaceni 'MRACEK' cloud)
Od Win 10 o proti Win 8, nekteré sluzby, spusti az je uzivatel opravdu potrebuje, k usetreni vytizeni v pozadi.
(ted jsem zkousel, fotografie jse mi nacitaji prakticky okamzite, zkousel jsem i na Lumia 550, taky to jde docela rychle).

Snazi sa ti naznacit ze ci to nahodou nemas nastavene nech idu fotky z/na cloud - to je server cez internet. To by slo pomaly, samozrejme. Skus to odpojit uplne od internetu a pozerat fotky potom ci to ide stejne ked nemas cloud pripojenie.
Vseobecne ale by som si s tym nelamal hlavu, ked to tie fotky zobrazi tak to funguje.