Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení mobilu jen s originální USB nabíječkou ? Reklamace ?

Ahoj,
mám mobil Samsung Galaxy S3 Neo. V létě jsem ho měl na reklamaci kvůli vadnému nabíjecímu konektoru, kdy šlo obtížně nabíjet a při nabíjení se choval mobil zasekaně (se všemi typy USB nabíječek). Proběhla úspěšná záruční reklama.
Nyní se mi problém začíná vracet. No situace je taková, že mi doma začalo blbnout nabíjení - nabíjí to všelijak, vypadává, a při nabíjení se mobil často seká, ovládání displeje je nepřesné a mobil se často sám restartuje. Nutno podotknout, že doma používám USB nabíječku ze svého starého mobilu, který nebyl Samsung. Zkusil jsem i nabíječku rodičů, jiná značka, a bylo to ještě horší.
No přijel jsem na kolej, kde mám originální Samsung nabíječku, a problém se ztratil. První nabití v pohodě, bez sekání.

Tak se chci zeptat, zda může být příčinou použitý typ USB nabíječky? Divné je však to, že celé 2 roky jsem nabíjel mobil různými nabíječkami, a teď po 2 letech že by to najednou nešlo ?
Mám poslední necelý měsíc do konce záruční doby, tak nechci zas otálet s případnou reklamací, abych pak opravu neplatil.
Díky

IMHO Jezevec na neoriginální příslušenství - tedy ani nabíječku - se záruka nevztahuje.

Pro úplnost/zajímavost jsi mohl uvést parametry těch nabíječek. Neoriginální čínské nabíječky mohou být nejenom nekvalitně technicky zpracované (USB konektor, kabel), ale nemusí ani mít předepsané elektrické vlastnosti.

Je to zvláštní,už několik let výrobci mobilů přešli na jednotný typ konektoru mikroUSB a nikdy nikde se nepíše,že jsou rozdíly mezi nabíječkami. Prostě 5V/1nebo2A. I v servisu,kde jsem nedávno byl,má odněkud vyvedený kabel s mikroUSB a rve to do všech přinesených zařízení. Reklamoval jsem USB repro taky na nabíjení jak mají mobily,ani zmínka,že by k tomu chtěl nějakou jinou nabíječku.

Mobil nepoškozuješ,proto se přešlo na univerzální stejné nabíjení,tvůj problém může být v špatně sednoucím kabelu do founu.Máš nabíječku s odnímatelným káblem ? Jestli ne,tak si u Ťamana kup nabíječku,mají za 100.- se dvěma výstupy 5V 1A,nebo 2A. A kabel,ne zbytečně dlouhý,tak do metru.Musí to a bude to fungovat.

U sluchátek jsem se s tím setkal,u nabíjení ne,ale ta vize s nějakým rychlonabíjením může být pravda,ale v podstatě normálně nabít by měl jít každý smartfoun univerzální nabíječkou 5V/1A mikroUSB.Pokud tam u tazatele je problém s jeho Samsungem,použije originální Samsung kabel USB/mikro USB a nabíječku bez pevného kabelu,musí to fungovat. Jinak je vada v telefonu (konektor).

Rychlost nabijania zavisi od elektroniky telefonu a "nabijacky", ne od baterky (resp. keby bola vadna baterka tak by sa nabil velmi rychlo, pomalsie sa to kvoli baterke nabijat nemoze)
P.S. tipujem ze mas nejaky vadny nabijaci konektor resp. utrhnuty spoj apod (mozno na neho furt tlacis a preto sa ti to furt kazi) alebo vadnu elektroniku mobilu apod. Mozu to pripadne aj sposobovat/odpalovat nejake srackove zdroje (to je to co laici volaju nabijacka)