Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD při vypínání počítače

Mám taký menší problém.. Keď chcem normálne vypnuť PC tak sa v pohode vypína až zhasne a zrazu sa objaví táto chyba: LET5
Následne sa PC zapne a beží od začiatku.. Musím ho vypínať zo zdroja vždy, skusil som nanovo nainštalovať windows nepomohlo to isté pri resetovaní Biosu.. Vie si niekto s tým rady?:)

Ak by náhodou pomohla zostava niekomu: LETp

Za akukolvek radu budem vďačny :)
Změna tupého předmětu, původně: Viete niekto Poradiť? (karel)

1) nejdřív se instaluje chipset driver výrobce základní desky.
2) teprve potom ovladač wifikarty.

ad 1) hw ti vypíše speccy - dá se zkopírovat i text z jeho okna.

ovladač wifikarty je teď nejlepší odebrat, jenže po vytažení karty není ve správci zařízení vidět.
řeší se to odstraněním skrytých zařízení:
spustit tuto batku.
nebo v cmd.exe přesně zkopírovat příkazy a spustit:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

potom ve správci zařízení -> menu: zobrazit -> skryté zařízení -> dole zkontrolovat síťové adaptéry.
zašedlá bude wifikarta, smazat.

3) vypnout pc, vrátit wifikartu (chipset už byl nainstalován), po zapnutí doinstalovat wifi.

jaktože tam není vidět kdysi osazená wifikarta? pokud jsi nepoužil jiný odinstalátor v ovládacích panelech, musí tam být vidět.
to v příkazovém řádku jsi spustil? nebo stažený "skryte-zarizeni.bat", na který byl odkaz?

Ale niekedy počas hrania sa sám od seba vypne a zase sám zapne tak ako predtým

ten nirsoft bsod viewer už jsi spustil? jsou tam stále stejné příčiny v "caused by driver" nebo "bug check string"?

Kto je prazdny? Ked nemas nic v nirsofte, tak si nemal nikdy BSOD. Alebo mas niekde vo Win uplne povypinane vsetky ukladania BSOD (default je to vo Win zapnute). Videl si nejaku BSOD vtedy ked nastal ten problem alebo co si videl?
V event vieweri je z toho casu ked sa stala chyba nejaky zaznam?

Ovladac pre wifi kartu mas tahat z webu vyrobcu wifi karty.
Vseobecne ale moze to byt aj HW problem, alebo skus trebars v biose vypnut wake on PME (alebo PME u PCI(e) podmenu) apod.

kartu mám vytiahnutu a žiadny driver tu není ukázany.. a teraz keĎ vypne PC a zapne tak žiadny blue screen není proste ako keby si ho tvrdo vypol zo zdroja a zase zapol.. S tým rozdielom že on to spraví sám od seba.. bluescreenviewer není nič proste žiadna havária ako keby.. predtým keĎ som mal zapojenu kartu tak to takto nevypínalo ale nedal sa zase normálne vypnuť ten PC nechápem tomu ..

žiadny záznam havárie tam není ako keby ani nikdy nebola

to se stane v případě, že máš úplně zakázaný swap, nevytvoří se pak ani dump paměti při bsod systému.

ta stažená batka ti spustí správce zařízení s nastavením, že je schopný ukázat odebraná zařízení - po tom zatržení v menu. což jsi neudělal.

Tak ked tu wifi kartu nemas v PC a stale mas s PC problem, tak ten problem predsa neni sposobeny wifi kartou a ani jeho ovladacom (ten sa vobec nenacitava ked nemas kartu), a nemas ani hladat ziaden ovladac, ked zrovna nemas v PC wifi kartu.

Ked sa to samo od seba zapina, tak si deaktivuj v BIOSe wake on PME apod. Pripadne si vo Win vypni v ovl.panely-napajanie u nastaveni tlacitok polzku "rychle spusteni" nech sa to normalne vypina. Plati od Win8 vyssie.

Skusím všetky rady.. pobrndal som sa chvíľu v biose a vypol som tam anti surge neviem ako to dalej pokračovalo a zatiaľ nič nevyplo ak vypne vyskušam tvoje rady a dám vedieť ... Driver na wifi kartu už mám od oficialneho vyrobcu facha tak ako ma a aj komp sa vypne v pohode

Pozri si s nirsoft bsod viewerom ze co presne to je za bsod a v com presne to nastava. Od toho sa da potom nieco usudzovat.
Automaticky restart pri zavaznej chybe sa da vypnut v ovl.panely-system, v sekcii o startovani. Potom to ostane stat na bsod.