Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klavesnice qwertz.

Dobrý den, koupil jsem si nový smartphone LG V10 před tímto jsem měl Prestigio 7557 Grace. Z Prestigia jsem byl zvyklý že mám klavesnici qwertz a tady je qwerty takže bych chtěl aby ta klavesnice měla y dole a z nahoře a chtěl bych mít řádek s diakritikou čárky háčky, už jsem něco zkoušel stahovat ale moc to nefungovalo. Četl jsem že SlideIT má to co žádám jen je placená. Je tu někdo kdo by mohl poradit?

tady je qwerty takže bych chtěl aby ta klavesnice měla y dole a z nahoře a chtěl bych mít řádek s diakritikou čárky háčky

Pravdepodobne tam mas jen anglickou klavesnici? Proto QWERTY.

Pokud chces QWERTY, tak v nastaveni klavesnice stahnes ceskou QWERTZ. Nic sloziteho.

---

Pokud ti vestavena klavesnice nevyhovuje, stahni jinou.

Zadarmo je treba Swiftkey nebo AnySoftKeyboard (nezapomen stahnout i cestinu).

Velmi pokrocila klavesnice pro Android, kde lze nadefinovat kazde pismenko a dokonale customizovat za cenu vyssi obtiznosti je: Multiling O Keyboard

Jeste dodam, ze vsechny tri klavesnice mam vyzkousene a jsou opravdu dobre.

Naopak bych te varoval pred v recenzim kladne hodnocenou klavesnici TouchPal, ktera sice byla asi nejlepsi klavesnici, ktera kdy existovala, ale vyvojari do ni kvuli financnimu zhodnoceni zacali pidavat agresivni bloatware, takze napriklad na tebe kazdou chvili vyskakuje batery booster a spousta dlasich podobnych ptakovin. Neda se to nijak odstranit, je to soucasti te klavesnice, takze rozhodne neinstalovat.

Zkoušel jsem je a nejvíc mi vyhovuje ta poslední Multiling keyboard jen bych si chtěl do ní nahoru přidat řádek a do toho řádku si naházet diakritiku a pak ještě některá písmena obměnit nebaví mě držet písmeno abych si mohl navolit š nebo ž chci to mít po ruce nějak to tu nemohu najít takovou funkci. Děkuji za ochotu pomoci.