Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečně odebrat disk - zařízení nelze odpojit, protože je využíváno.

Dobrý den,

Často, když chci odpojit disk a nebo flashku, tak mně to hlásí, že je zařízení využíváno, takže mám všechny procesy ukončit a opakovat akci.

Jenže i když to udělám, tak to pořád hlásí a několikrát musím disk násilně odpojit.

Proto bych prosil, jestli by mně někdo neporadil způsob nebo nějaký software, který dokáže zařízení odebrat nebo alespoň ukončit všechny využívající procesy.

Předem díky.

a) vypni antivir nech na to neleze.
b) v pravy klik na disk - vlastnosti - nastroje - defragmentacia si vypni plan pre vsetky jednotky
c) pripadne skontroluj aj indexaciu vo win nech neindexuje na dalsich jednotkach nic
d) potom restartuj Win
e) raduj sa ze si vyhral s MS hru na skryvacku s dementnymi gebuzinami na pozadi.
f) ja to mam tak doma nastavene a ziaden AV, a tak vzdy vsetko ide odpojit hned. Na rozdiel od firemneho PC kde to riadia firemni dementi.

Takže není to náhodou mýtus?
minulý týden: windows na klik ohlásil nějakou bublinu, kterou jsem potisící nečet a považoval za běžné ok.
klasicky ještě 2s počkám, protože windows cache.
až zpožděně po vytažení vyskočila bublina, že usb disk nelze odpojit (viz tazatel výše).
disk se pak už tvářil jako raw, klasika.
vytažení z rámečku, testdisk, rychlý sken k ničemu. hloubkový párhodinový sken vrátil všechna data.

flasky používám už od verze usb1.1, levým myšem odpojuju už hafo let. typicky mi odchází jen ty flashky, které někomu pučím.