Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PhySx Dotaz

Ahoj, chci se zeptat. Mam kupenou mafii 2, a kdyz zapnu v menu physx, zacne to moc lagovat proc? propady az 10fps...
cpu fx 8350
gpu r9 280x
vim ze je to technologie nvidie, ale az tak moc zatez na cpu?

Hra je nahovno
https://forums.geforce.com/default/topic/906363/ph ysx/mafia-ii-huge-fps-drops-with-physx/

The game is coded in this way. There are two effects in physx, particles and cloth simulation. The second one has the higher performance impact. But the game is coded this way, if not dedicated gpu for physx is detected, cloth simulation will run in the cpu no matter what. I mean, your gpu cuda cores can't run the physx cloth simulation if are into your main GPU. Is a game "bug".

You can:

- Install an old nvidia gpu as dedicated physx.
- Reduce cloth simulation detail editing a few files so your cpu will not be the bottleneck.

takze si mozes zeditovat subory hry a hura :D

kdyz zapnu v menu physx, zacne to moc lagovat proc? propady az 10fps..

Protoze je tato funkce urcena pro grafické karty NVIDIA, které tuto funkci podporuji, grafikcé karty AMD PhysX nemaji.. (nebo Px na CPU).

Jak píše MM.., jde o problém i u novějších nvidia grafik - klasický podvod nvidie, který se vrací jako bumerang.

The APEX middleware is the problem along with the generation of GPU being presented. As nVidia moves more context switching hardware off the card and the load is picked up by the Scheduler the flaw in the plan becomes more evident: each newer generation of card becomes less adept at context switching even as the card may become more powerful. Now the more advanced GameWorks middleware is being affected by those same design decisions.

Jediné čisté řešení je vypnout PhysX. Editace gamefiles je z mého hlediska ne úplně košer.

Nevim proč tady na to nadáváte, Mafia 2 jede v pohodě s v PhySx na plno bez jakýchkoliv dropu na GTX 760, takže hra je v pohodě, narozdil od Mafie 3, tam bych spíš čekal kritiku jak je to špatně optimalizovany atp.

On ma ale Radeon a hra to ma poznat a vypnout vetsinu efektu a nechat jen zakladni a ty pocitat pres procesor, protoze jeho grafika to neumi.

Takze ano, vyvoajr hry to nezvladl a on si asi nemel kupovat hru, ktera je jen pro NVidie, kdyz sam tu grafiku nema.

Ono to asi bude blbe naprogramovany vyvojarem te hry. Pokud nemas NVidia grafiku, kde to beha perfektne, tak se maji spustit jen zakladni PhysX efekty, ktere zvladne procesor. Tvuj to asi neda, ale zase to neni tak spatnej procesor, takze spis nezvladnuto vyvojarem hry.

Nejrozumejsi to vypnout, pokud nechces kupovat NVidii, coz u te grafiky stejne nedava smysl, to bys pak musel upgradovat i procak, ....