Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání, vypínání pc

Zdravim, od předvčíra mi začal zamrzat pc, občas se stane, že se i vypne, úplně ztichne a nejde zapnout, dokud nevypnu a znovu nenahodím hlavní spínač na zdroji, nezapnu ho. Zamrzání se většinou děje brzy po zapnutí, někdy dojde k zaseknutí hned po biosu, když načítají windows. Mám podezření na základovku nebo zdroj, ale myslím, že základovka to spíš nebude, počítač úplně zamrzne nebo se vypne, aniž by vydal nějáký zvuk nebo cokoliv probliklo na monitoru, bsod se nikdy neukazuje i když ani nevím, jestli ho desítky mají, nicméně na paměti bych to netipoval, pochybuju, že by zapříčinily třeba i úplné vypínání pc jen tak mimo zátěž. Zdroj mám od prosince nějáký obyč za 1040,- 500W, do teď jsem neměl žádný problém. Na silvestra jsem měnil procesor za rychlejší, doteď vše fungovalo v pohodě i při plné zátěži, celý víkend ještě v pohodě šlapal. Budu rád za každé postřehy
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Kdybych mohl použít spolehlivější, udělám si to klidně bez poradny, ale nemám potřebné věci abych mohl každou část postupně vyměnit a selektivní metodou zjistit, co mi tam hapruje, proto doufám, že to někdo dokáže blíže určit podle symptomů výše uvedených, zdroj jako takový je prostě obyč značka na kterém jsem musel použít rozdvojku na molexi abych měl druhej 6-ti pin ke grafice. Zdroj je Modecom 230V, 6A, 50 Hz

větve

5V - 23A
3,3V - 24A
12V1 - 18A
12V2 - 16A
-12V - 0,8A
5V5B - 2.5A

Max 580W

Zdroj je Modecom 230V, 6A, 50 Hz

typ se sice nepovedlo na štítku najít, ale výrobce je totální mrdka. takže obtelefonuj známé.
jestli jsi zdroj nevyhandloval na smetišti, musíš mít odkaz na nějaký shop, kdes ho vzal.

rozdvojku na molexi abych měl druhej 6-ti pin ke grafice

normální zdroj by měl mít přímo konektor pro grafiku. bohužel u tajného typu není moc co řešit.

že se i vypne, úplně ztichne a nejde zapnout, dokud nevypnu a znovu nenahodím hlavní spínač na zdroji

S největší pravděpodobností zdroj. Buď novej, nebo se dá i opravit, pokud máš ve svým okolí zkušenýho elektronika. Obvykle jsou problém vyschnutý kondenzátory v ceně několika korun.

Zdroj mám teprve něco přes měsíc, takže v záruce, jen se divím, že by i s ohledem na značku vydržel až tak málo, tím znovunahozením zdroje si myslím, že by klidně mohl být problém i v té základovce, která prostě znova nezapne, dokud ji nevyresetuji odpojením od napětí, ale nevím jak to ověřit, zda-li je problém v ní, žádné zprávy o chybách se mi nezobrazují a nejčastěji z 95% vždy dojde hlavně k zamrznutí, než vypnutí, všechno se podle zvuku zdá, že běží furt v normální frekvenci, myš akorát pořád svítí, ethernet na desce normálně problikává

Jinak si myslím, že moje sestava nebude úplně energeticky nejpřívětivější, ale že by oddělala zdroj za měsíc a půl, procesor je 95W z desky (3pin větrák na desku), karta si bere mimo desky ještě napájení 2x z 6-ti pinu, jeden tam chyběl, tak mám spojku na dva molexy, který mi udělaj druhej 6-ti pin (zrovna ona nebude úplně úsporná) a 2x sata na dva disky, 4 využité usb porty, myš, klávesnice a dva větráky

teploty viz. první screen, mimo zátěž nejdou přes 40 stupňů, najednou mi přestává fungovat zvukovka hlásí, že nejsou naistalované správné ovladače a to v různých přehrávačích, takže nejspíš odchází deska, vir to asi nebude, pochybuju, že by dokázal zasekávat pc hned po biosu