Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno parametry u nového telefonu

Ahoj,

můžete mi prosím poradit, jaké parametry u mobilu jsou (v mém případě důležité)? Na co koukat? Používám dost foťák, tak od kolika Mpx se dá mluvit o kvalitním foťáku. Pak jsem dost na internetu, tak abych nečekala 5 minut na načtení stránky - to je ta RAM - aspoň 2GB aby měla?, nebo to má vliv na něco jiného...? :-/ Cena do 5000,- a pokud méně tím lépe. Mám 3,5 roku HTC One za 15 tis., v domění, že mi vydrží po zbytek života :-D Takhle krátký žívot jsem si ovšem nepředstavovala... :-D Při volání mě není většinou slyšet, což je u telefonu celkem problém... Takže bych ráda jiný a hlavně levný, protože jak je vidět, cena nemusí vždy odpovídat kvalitě :-(

Díky, Katka

od kolika Mpx se dá mluvit o kvalitním foťáku

tak to se teda neda :-) hodnota MPx nevyjadruje kvalitu fotaku. respektive vse co je nad 4MPx, coz jsou dnes vsechny, tak je to dostacujici hodnota pro kvalitni fotak, ale samozrejme ne vsechny fotaky se 4MPx a vice jsou kvalitni.

Ano, Android pod 2GB RAM neber.

Take se podivej na velikost interniho uloziste, musi to mit 16GB + slot na sd-kartu nebo alespon 32GB, mene neber!

Ano, Huawei Honor 7 lite i 8 lite jsou dobre nebo Huawei P9 lite a pripadne i P8 lite je docela OK. Akorat to neni vhodne na narocne 3D hry.

Mám 3,5 roku HTC One za 15 tis., v domění, že mi vydrží po zbytek života :-D Takhle krátký žívot jsem si ovšem nepředstavovala... :-D Při volání mě není většinou slyšet

Jeste nez budes kupovat novy telefon, tak si presne zjisti, ktery typ HTX One mas (bzlo jich vic) a na internetu si najdi presne pro tvuj typ custom ROM a presne podle navodu, tam tu customROM nahraj. Pokud to neudelas presne nebo se v prubehu nahravani neco pokazi, muze se bricknout to jest znicit, ale pokud stejne nebeha, tak ti to muze bejt jedno.
Ona to totiz muze byt softwarova chyba a muze se to tim spravit.

sorry za chyby v textu, jsem na klavesnici se svycarskym asi francouzskym layoutem

chci jeste dodat, ze pred nahranim customROMzalohuj kontakty, telefon se pak uvede do tovarniho nastaveni, vse by melo byt popsano v manualu ke customROM, kterou tam nahodis!

nn, ve vodě vůbec nebyl. Na reklamaci byl asi po roce, kvůli nefunkčnímu dotyku nahoře na displeji. A teď, tak půl roku blbne to, že mě není slyšet (většinou) a s tím byl na opravě před Vánoci.
Jestli zkusim to custom ROM (pokud bych to vůbec zvládla :-D), tak stejně až potom, co bych měla jiný telefon, protože když píšeš, že ten telefon se tim může zničit úplně, tak bych neměla vůbec nic a to bych nepřežila :-D

Hry na tom vůbec nehraju.

Tak koukám na ten Huawei 7 - vypadá pěkně :-D Jen bych teda radši přes klasický obchod, než si ho nechat poslat přes e-shop, takže na Mobilní pohotovosti by byl zánovní za 5190,- To by asi ještě šlo....

Když koukám na ty parametry, tak co třeba jen tento? Prestigio Muze A7 - má taky 13Mpx foťák, RAM 2GB, 16GB vnitřní paměť + karta, osmijádrový procesor (to nevím, k čemu teda je :-D). Má teda míň pixelů na displeji, tak asi nebude tak ostrý obraz..?, o 500 menší baterku a horší přední foťák, ale jinak celkem stejný, ne? :-D I když ta značka, pro mě, taková horší, ale na druhou stranu, o ní nic nevim :-D

Jak myslis, ja bych si zanovni nekoupil. Ale treba ti to jednou nestacilo a chces dopadnout jako s tim HTC.

Prestigio se pocita, ze je tak na rok maximalne, oni to vylozene dimenzujou na kazdorocni vymenu. Reklamace neuznavaji - znama povidacka o nezname kapaline v pristroji.

Pocet jader procesoru neni dulezity, ten udaj nerika vubec nic, pokud k nemu nemas udaj vykonu na jedno jadro, protoze 10 nevykonejch pomalejch jader muze byt porad pomalejsi nez dve jadra hodne vykonny.