Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační paměti - stejná značka, jiný typ

Dobrý den,
chci se zeptat, zda může nastat problém, když přidám k mým operačním pamětím značky A-data - odkaz na ně: https://www.czc.cz/adata-xpg-v1-0-8gb-2x4gb-ddr3-1 600/139589/produkt?gclid=Cj0KEQiAtqHEBRCNrdC6rYq9_ oYBEiQAejvRl-SyxZxJukTGkgP4tDX_Q2ZnvqirEXLoRPalX-1 UanAaAhwe8P8HAQ&dclid=CMqHlu6x3dECFWyoUQodiOQGpw

Další operační paměti 2x2Gb, které budou stejné značky A-data, ale jedná se o jiný typ. Konkrétně se jedná o tyto- https://pameti.heureka.cz/a-data-xpg-gaming-series -ddr3-4gb-1600mhz-cl9-2x2gb-ax3u1600gc2g9-2g/

Případně jiné typy pamětí od značky A-data.

Děkuji za odpověď

8GB stacit nebude? Co tam chces spustat na tom?

Malo by to fungovat, davaj ich do slotov tak aby stejne boli v paroch pre dualchannel t.j. stejne rozdelene rovnako na pamatove kanaly A a B. Je to v manuali k doske zvycajne napisane resp. nejaka tabulka ze jak strkat RAM moduly do parov.

V Dual channelu to mám. Jako trošku se v tom vyznám. Jen jsem nevěděl jak je to s pamětmi od různých výrobců/různé typy od stejných výrobců. PC používám k tvorbě videa a grafiky (tudíž render) a několik otevřených programů najednou (Photoshop, After Effects, Premiere Pro), občas si zahraji i nějakou hru a ty už také potřebují víc než 8GB.

Vseobecne je to tak ze fungovat maju spolu akekolvek moduly, ak su parovane (2 stejne + 2stejne atd).
Co ludom nefunguje je zvycajne nejaka chyba (mozno aj schvalne) v BIOSe u nejakeho znackoveho PC alebo velmi casto moc velke chipy a stary chipset. Tvoj by mal vediet 64GB takze 2x2GB urcite zvlada.
P.S. samozrejme je dobre volit stejne casovanie ale BIOS by to mal vediet nastavit na najpomalsie zo vsetkych pouzitych modulov)

No na czc mají psaný, že na desku maximálně 32 gb, ale to je jedno. Na takovou kapacitu se stejně nedostanu. Ty moduly co bych chtěl dokoupit jsou stejného časování. Jinak když se ještě zeptám jinak, máte nějaký zkušenosti, že vám někdy nešly nějaké paměti s jinýma(jestli jste někdy měl paměti jiných značek)?
A ještě dodatečně: Radši paměti stejné značky a rozdílné časování nebo dvě různé značky a stejné časování? :D

Nevím, zda si četl příspěvky výše, ale psal jsem, že nechci kupovat nové paměti, protože nevím jestli třeba za rok nebudu upgradovat celkově na DDR4 a nové DDR4 stojí stejně jako DDR3. Chci koupit paměti z druhé ruky ne úplně nové.
Navíc ty paměti co mám, už skoro ani neprodávají :D

Případně jiné typy pamětí od značky A-data.

adata jsou sračky se svéraznými parametry, ne příliš kompatibilní s ostatními typy - zásadně je nemixovat.
u výše taktovaných pamětí bych raději neobsazoval 4 sloty, ale použil jen dva, zvláště u shitu jako adata.
mrkni se co deska podporuje jako maximum, tj. ve dvou slotech dostaneš polovinu, jestli ti to bude stačit.
staré malé paměti prodej, nic k nim nehledej.