Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s Internetem

Zdravím jelikož jsem již nějakou dobu hraji mám jeden rozčaruplný problém, po káždé co zapnu nějakou hru která využívá internet (Counter-Strike Global Offensive, League of Legends) nastane ten samí problém, že se mi přestanou přijímat data nebo co to je. Najednou mi vyskočí že jsem odpojen a konec... U wifi připojení mi to píše "bez internetu" ale přičemž na jiných zařízeních internet funguje. Jsou to asi 4 dny co mi to takhle dělá.

Acer Aspire V3-551G
Windows 10

Předem děkuji za odpovědi...

1. Úprava: Dokonce mi to i tu WiFi odpojí a dokud nevyonu hru tak se ani zpět nepřipojí

Pokud je tohle jediné řešení tak je to na houby... jednou jsem to prováděl a musel jsem dávat celý systém do továrního nastavení, nemluvím o tom kolik souborů jsem ztratil :/ takže tomuhle nevěřím. navíc kdyby se to zase podělalo tak mi to po obnovení hodí win 8 a aktualizace na 10 už myslím není dostupná.

Obnova nijak nezasahuje do uživatelských dat! Pokud jsi přišel o soubory a ještě musels přeinstalovávat Windows, dělal jsi něco blbě. Anebo používáš čistítka a tunítka typu CCleaner či TuneUp apod. Pak se ovšem nedivím...
Pokud to nechceš řešit obnovou, začni takto:
1. Jsi-li připojen přes wifi, připoj se přes ethernet, jestli to bude dělat (jak se vůbec jmenuje ten krám, ke kterému se připojuješ?)
2. Při připojení přes wifi porovnej výpisy z příkazu "ipconfig /all" z doby, kdy síť funguje a nefunguje. Případně je můžeš hodit sem.

A na závěr drobný dotaz - systém instaloval kdo? Nezapomněl přitom na instalaci správných ovladačů (tj. pouze z webu výrobce notebooku) ve správném pořadí (tj. jako první ovladač čipsetu)?

Systém jsem instaloval sám a byl to Upgrade z 8.1 na 10 přes ten oficiální instalátor ale což o to s 10tkama to funguje už nějakej rok a něco a až tedka se do dodrbalo... jakmile mi to vyhodí pošlu tu screen z configu ;)

A mimochodem ta obnova mi nefungovala minule a stratil sjem všechny data a musel jsem dát počítač do továrního nastavení ;)

avast kontra w10: avast odinstaluj a navždy na ten hnůj zapomeň.
teprve potom udělej kontrolu (jako admin):

sfc /scannow

na novějších systémech než xp to možná instalační médium nepožaduje, systém může mít zálohu původních souborů.
ještě oprava tcp/ip:

netsh winsock reset
netsh int ip reset

a restart.
pak ti možná začne fungovat síťové připojení.

když celou dobu píšeš o počítači, kdo má věštit, že jde o notebook 20 let bez instalačního média?
pro stažení .iso je více cest, viz článek vpravo. ostatně původní verze w8.1 by ti byla dost k ničemu.

Ovladač mám Qualcomm Atheros AR5BWB222

hlavní problém může být přitom to, že jsi systém s ovladači neznámým postupem updatoval na w10.
ale to se ukáže, až uklidíš ten odpad od avastu.

klasické viry už prakticky neexistují, až na šifrovací viry.
dnešní malware jsou spíš doplňky v prohlížeči, které antiviry vůbec neumí řešit.
pro newarezáky považuju antivir za zbytečnost, ten defender je rozumnější.

pro windows7 zkusit tento reset nastavení sítě:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

Celý počítač jsem projížděl MalwareBytes a Avastem a výsledek byl 1škodlivý soubor který jsem tedy odstranil... nepřipojí znamená že zapnu jakoukoliv hru na na internetu ať již to CS:GO, LoL a podobně tak po pár minutách se mi napíše dole u wifi když ji rozkliknu "Připojeno,Omezeno", na mobilu mi wifi jde normálně i v ten okamžik kdy mi na NTB nejde.
Ovladač mám prosím Qualcomm Atheros AR5BWB222
Problémy nastaly až potom co nějak vypadával internet u providera.
A tím "se nepřipojí" je myšleno to že někdy je potřeba ntb restartovat nebo počkat tak z 10minut než zase naskočí funkční připojení.