Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Dobrý den, přes partition wizard jsem si rozčlenil disk na C:(system) D:(ostatní) . Ted bych, ale potřeboval vrátit na systémovou část (C:) kus prostoru z (D:). Když svazek (D:) zmenším, tak je sice menší, ale ale ubraný prostor se mi již nedaří přiřadit zpět k (C:), prostor k přiřazení vidí jakoby 0, přestože tam leží nepřiřazen. Neví někdo jak na to ? děkuji

Musíš ubrat D: ze začátku, aby to volné místo bylo za oddílem C:
Následně jde oddíl C: zvětšit.

Protože při změnšení D: "ze začátku" musí nástroj na změnu partition přesouvat soubory, je to riziková operace => měl by sis zazálohovat důležité věci.

Další možností (pokud je k dispozici někde dostatek místa) je, že odložíš vše z disku D:, zrušíš oddíl D:, roztáhneš C: a pak ze zbytku vytvoříš disk D: a vrátíš data.

Udelal bych to jinak.
Z Unalocated bych udelal novy oddil, priradil mu pismenko, tam nakopiroval ty 4GB z F:
F: bych zrušil
Na novém oddílu bych změnil písmenko na F:
C: bych roztáhnul o to místo, co bylo uvolněné tím F:

Vypadá to složitě, ale bude to rychlejší a bezpečnější a vystačím si s nástroji na správu disků ve Windows.