Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávání internetu

Zdravím, přesně podle návodu jsem si nastavil doma heslo na wifi a vše se zdá být v pořádku, akorát mi teď cca každý 2-3 hodiny vypadne ůplně internet(jen na pár - 10-20 sekund). Nevíte v čem může být prosím problém?

Nepíšeš vůbec nic o tom jak to připojení k internetu je realizované. Rozhodně zadat heslo je důležité,ale jsou bohužel i další věci. Kvalita poskytovaného internetu od poskytovatele,agregace,vzdálenost routeru od zařízení,na kterém přijímáš net,stav OS a další. Musíš i trochu polaborovat,přemístit zařízení,prostudovat smlouvu,nebo se dotázat nejbližších uživatelů stejného poskytovatele.

Pc mám připojeno kabelem k modemu od poskytovatele internetu a modem mám propojený k mojemu vlastnímu routeru canyon. Vzdálenost obojího k pc je asi 3 metry. Před nastavením hesla wifi nebyl s ničím žádný problém a teď mě zlobí jen to občasné vypadávání.

Ach jo, zase schází podstatné všci:
1. Ten WiFi krám má určitě nějaké označení. Jaké?
2. Jak máš přiveden Internet domů, jak jsi to měl předtím, než jsi ten WiFi krám zapojil? Předtím to nepadalo?
3. Jaké máš rozmístění routeru a přípojných zařízení (jiná místnost/patro,...)?
4. Zařízení, kterým se na ten WiFi krám připojuješ, se taky nějak jmenuje a pravděpodobně na něm běží nějaký OS.
5. Jiné zařízení (jaké, s jakým OS), připojené k tomu WiFi krámu funguje OK?
6. Má ten WiFi krám i možnost připojení ethernetem? Pokud ano, taky padá?