Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém po aktualizaci w10

nazdar lidi. predevčírem v noci se mi sama spustila aktualizace w10 (automatické aktualizace mám blokované!!!:-) ). přišel jsem na to náhodou, protože jsem vzbudil a svítila obrazovka ntb(večer jsem jej zapoměl vypnout)a na ní svítil nápis že se stahují aktualizace. v noci jsem to již neřešil, ale od té doby mi w10 odmítá spustit některé programy. zatím jsem přišel na ccleaner v češtině a daemon tools lite. dokonce to napsalo, že tyto programy musely být odebrány.
teď dotazy:
1)stalo to už někomu z vás?
2)co s tím?
3)může si microsoft svévolně a beztrestně mazat obsah počítače? (programy byly staženy legálně)
4)až někdo budete náhodou v americe, můžete za mně za ty sviňárny všem z microsoftu rozbít držku? 3-[

díky moc za odpovědi a rady
drutek

Add 1. pouzivam Win 10 len na cvicnom disku (aby som mal prehlad). O Win10 sa tazko bavit, pretoze od vydania sa neustale meni (a to dost podstatne).
Takze o akom Win10 sa bavime? O tom aky bol vydany (29.červenec 2015), alebo aky bol koncom roka 2015, alebo pred par dnami?
Vo WinXP sa dalo presne definovat, co sa zmenilo vo SP1, SP2, SP3. Vo Win10 vie len PanBoh a mozno niekto z Redmondu, co sa vo Win10 deje.

Add 2. su len tri moznosti:
a) pouzivat OS, ktory Ti nerobi problemy
b) rezignovat a prisposobit sa
c) skusit bojovat proti MS vlastnymi silamy (programy tretich stran, vlastny zasah do OS)

Add 3. pri instalacii Win10 si nutne musel odklepnut, ze suhlasis s podmienkami licencie.
Predpokladam, ze si ich necital (ani ja).
http://aeronet.cz/news/pravnik-licencni-ujednani-w indows-10-dava-microsoftu-neomezenou-licenci-k-ves keremu-vygenerovanemu-obsahu-v-operacnim-systemu-w indows-10-jsou-plne-kompatibilni-se-smlouvou-acta- a-ttip-vase-data-uz/
Co sa tyka programu "ccleaner", tak na zakladne cistenie (Temp, Cache priehliadacov ...) je v danom OS utilita "Cistenie disku" a nepotrebujes iny program.
Kedze sa da tento program pouzivat aj agresivne (zasah do OS, manipulaciu s Dababaze Registry), tak MS sa logicky barani.
Co sa tyka programu "daemon tools" mas verziu pre Win10 vcetne 32/64-bit?

Add 4. tvarim sa, ze som bod 4. nevidel.
(Bod 4. je asi dovod, preco nemas odpovede, tymto bodom si sa zaradil, nechem napisat *****, pretoze mi to moje spravne vychovanie nedovoli).