Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows update nefunguje (Windows 8.1)

Zdravím, pred asi 3 dňami som si po dlhšej dobe preinštaloval Windows 8.1(64-bit). Všetko prebehlo dobre no problém nastal pri inštalácií aktualizácií a inštalovaní driveru GPU . Čakal som 4 hodiny a aktualizácie písal len že "zisťuje sa dostupnosť aktualizácií" po čase vyskočilo že je možné nainštalovať 160 dôležitých aktualizácií no po kliknutí to prepro ako keby na "blank" stránku a nič sa nestalo. Pri ovládači GPU je problém ten že po inštalácií ukáže že " Driver has not been installed" . Hladal som na nete a píšu že by to mohol spôsobovať neaktualizovaný win. Aktualizácie som skúšal inštalovať aj cez WSUS a nechal to cez noc bežať a seklo sa to na "lsting ids of missing updates" . Rozmýšľal som že či by to nemohol spôsobovať router (pretože mám nový internet od iného ISP ) . Ďakujem za pomoc. Už si neviem rady skoro 4 dni.
HW:
CPU:MD FX 6300
RAM:8GB 1600Mhz
GPU : Sapphire radeon R9 270x OC boost . (2GB)
MB: Asus M5A97 EVO R2.0

Tam jsou jen ořezané verze

• Zase neblazni, dulezity je ovladac (generalne par souboru .catalogu, .sys etc), ne SW doprovod, i kdyz pravdou zustava, ovladace se stahuji kuprikladu na strankach vyrobce urcitého HW
* Navic u ASUS prvky jako CHIPSET (FX 9xx/X/FX) je jiz instalovny|podporovani nativne, poripade aktualizovany pres sluzbu <UPdate>, (pod Windows 8.1/10), kde instalace chipsetu, bud z CD, nebo z WEBu je az u Windows 7/Vista/XP

" Driver has not been installed" .

• To nemusi nic znamenat, muze se nainstalovat az u restartu, nebo ti to pise, protoze v PC je jiz jiny (novejsi) ovladac pro urcité zarizeni.

TiP ~ "Odkaz na ovladace" :
"AMD Sapphire radeon R9 270x OC": http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid= 29F7BE3E-2C26-4254-8F98-D217BF99DCBC&lang=eng
" Asus M5A97 EVO R2.0 ": https://www.asus.com/fr/Motherboards/M5A97_EVO_R20 /HelpDesk_Download/
V pripade 'POTREBY' Stahni/Nainstaluj :
1) LAN
2) SATA
3) USB

Nie, driver sa nenainštaluje. Je to aj v logu

chipset samozřejmě instaluje administrátor ručně, povinně jako první.
ovladače se stahují před začátkem instalace třeba na flashku, ne až po instalaci periferií, jak to dělají bfu.
výrobce nabízí balík v sekci ovladačů pro xp, je až do verze w8. u w10 se spoléháš na nějak splácanou podporu od m$.

chipset samozřejmě instaluje administrátor ručně, povinně jako první.

Na Chipset 970/990 se na Windows 10 chipset (NBridge) rucne neinstaluje (u ASUS zcela urcite), nevejsi verze chipsetu je jiz nativne podporovana (plati jen pro Windows 10), instalece je az u SB950 (SBridge).

Kompletní nápovědu a řešení uvádí sám výrobce - https://support.microsoft.com/cs-cz/help/971058/ho w-do-i-reset-windows-update-components v uvedeném je i dole odkaz na nejnovějšího Windows Update Agenta. Router s tím nemá nic společného, tam jde jen a jen o připojení jako takové a DNS vašeho providera. To lze změnit ručně v routeru na DNS googlu , případně použít suprové secure DNS Nortona - dns.norton.com nebo secure DNS Comodo - secure-dns