Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a reklamace..

Dobrý večer, byl jsem obětí virového útoku, který jsem zažehnal. tedy aspoň jsem si to myslel, protože po odinstalaci softwaru eset se mi začali dít divné věci z ničeho nic mi začal zmrzat ntb. Okamžitě jsem tedy zformátoval disk a nainstaloval nový OS ale zamrzání se nadále objevuje leč mnohem méně často. Mám takoví pocit, že to odnesl HDD. tím se dostáváme k druhému bodu jestli by výrobce uznal reklamaci. Jedná se o ntb lenovo y50, vlastním ho již rok a půl a párkrát jsem sundal spodní dekl abych to vyčistil od prachu. Mám na výběr jednat buď s "Alzou" nebo přímo se zastoupením Lenova v Republice.

Nevím je to jen má dedukce.. v tomto oboru jsem vesměs začátečník. Vir byl trojský kůň, když jsem pc projížděl esetem tak ho to odstranilo, ale jakmile jsem po cca 5 dnech odinstaloval eset začalo to zamrzat. A ještě jsem přemíšlel že bych na pc nainstaloval win10 po zformátování disku.

Z diskuze výše soudím, že problém se vyskytuje při použití cracknutého windows, což v tomhle případě nebývá neobvyklé. Určitě bude zaneřáděný nějakým virem (bitcoin minner, apod.), jako drtivá většina těchto cracklých OS, které lze na internetu najít.

Doporučuji tedy instalaci originálního Windows (sežeň si originální instalaci, bez aktivace jej lze 3 měsíce používat), případně ověř problém na nějaké linuxové distribuci.

Pokud se bude problém projevovat i poté, pak určitě zařízení reklamuj. Je jen na tobě, zda budeš reklamovat přes alzu, nebo lenovo. Alza jej od tebe jen přijme a pošle do servisu Lenovo, tedy jediný rozdíl bude v tom, že reklamace řešená přes alzu potrvá o asi 5 dní déle. Sundání spodního krytu by nemělo mít vliv na záruku.