Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Staré PC - jde to prodat?

Zdravím,

mám doma nějaké staré PC, kterých bych se rád zbavil, něco funguje, tak než to odvezu na likvidaci za 100 Kč / kus, chtěl bych vědět, o co by mohl mít třeba někdo zájem a co je už opravdu jen šrot. A kde jinde bych se měl zeptat, než tady ;-)

Takže co jsem zatím zjistil:

PC1: AMD-K-2 450MHz, RAM 192MB, MB GA-5AA 2xUSB 1xAGP 3xPCI 2xISA 2xUSB, HDD IBM 9,1GB a Seagate 10,2GB, Creative SB AWE 64 (ISA), 3C 905C-TX-M (PCI), ATI Rage 128 Pro, CD-ROM Teac, desktop 42 x 36,5 x 17,5 (h x š x v)

PC2: Intel 1,2GHz, RAM 512MB, MB Intel D815EPEA2U, HDD WD 20GB a Seagate 20,4GB, SB Live! 5.1, 3C 905B-TX, ATI Rage (VGA + DVI), DVD LG, miditower 43 x 21,5 x 40,5 (h x š x v)

PC3: AMD Athlon 64 3400+ (2,4 GHz), RAM 2GB, MB ASRock K8NF3-VSTA, HDD 2x Seagate 80GB (SATA), ASUS nVidia N6600/TD/256MB, SATA řadič Promise 300TX4, DVD Teac, miditower 49 x 18,5 x 48,5 (h x š x v)

PC4: AMD Athlon 64 3000+ (2GHz), RAM 1GB, MB ASRock K8NF3-VSTA, HDD 2x Seagate 80GB (SATA), ATI Radeon HD 3450 512MB (hdmi, DVI, VGA), SATA řadič Promise 300TX4, DVD ASUS, miditower 42 x 19,5 x 63 (h x š x v)

Pak mám ještě nějaké karty do PC - staré TV na analog (asi k ničemu), Pinnacle ta umí DVB-T, SB Live! 5.1, SB Audigy...

Taky ještě CRT monitor Sony CPD-G420, nebo subwoofer Aiwa TS-W9 (bohužel guma u repra se rozpadá, co jsem zjišťoval, tak náhrada cca 500 Kč)

Takže budu moc rád za vaše názory, jestli to někde zkoušet prodat, nebo rovnou odvézt a mít alespoň těch 100 Kč za kus... :-)
Změna předmětu, původně: Staré PC
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Myslel jsem si to, ale než přes Aukro, tak to radši naložím do auta a odvezu hromadně... :-)

Pro sběratele by spíš bylo pár modemů, co jsem vyhrabal - U.S.Robotic 56K Faxmodem USB, nebo ZyXEL Elite 2864, ten je komplet i s krabicí, nebo ruční skener Primax ColorMobile Direct Scanner.

A co tiskárna, mám jehličkovou NEC pinwriter P2X, s tou je to stejný, nebo by měla šanci? :-)

Všehno jsou to šroty zadarmo drahý. Mám doma taky nějaký krámy (P4) a jen z nostalgie je mi líto to odvézt rovnou do sběrnýho dvora.
Použitelný by bylo asi to PC č.3, to má nejvíc RAM, na prohlížení internetu by to s odřenýma ušima šlo.

Ty 80GB SATA disky bych použil na zálohy dat-připojit,nahrát,odpojit a schovat.Staré RAM zkus prodat na Aukru,občas to někdo shání.Staré DVD mechaniky si nikdo kupovat nebude,když nová stojí 400 Kč.FireWire už je dnes mimo.
Ale koukni,jestli tam nemáš řadič pro LPT port do PCI,měl bych zájem,potřebuji připojit starou tiskárnu.

Díky moc všem, potvrdili jste mi, co jsem si myslel, jen mi to bylo líto prostě to jen tak vyhodit, ale nakonec jsem to dopoledne naložil a odvezl 8-)

Řadiče krom těch, co jsem psal jsem tam nenašel a to o tom zdroji jsem četl až teď, bohužel pozdě...

Taky jsem zjistil, že jako neregistrovaný to celé nemůžu smazat, takže pokud se sem dostane nějaký admin, co tohle téma může smáznout, klidně to může udělat, protože je docela zbytečné, aby to tu zůstalo - pro nikoho to už přínosné není - díky :-)