Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU cache vs clock speed

Co znamená když má procesor 3M L2 Cache? Co přesně ovlivňuje počet cache? Je důležitější větší clockspeed a menší cache nebo menší clockspeed a větší cache?

3 MB [SmartCache] je dostatecne na 2C/4T, bez dopadu navykon, kde CPU s 6Mo nemusi byt vylozene vykonejsi ;-)
*O proti L2|L3 Chaché, se [SmartChache] rozdeluje do CORE dle potreby, vsechny srdce procesoru 'COREs/CPU' se deli o jednu spolecnou "Cache" (dalo by se rict Dynamicky, aby jsi tomu lépe porozumel), kdezto LM2|3 jsou dany jiz predem na jednotlivé CORE/Srdce, treba 1Mo na 1xCore.