Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Zdravím, potřeboval bych poradit s problémem na základní desce. Pokaždé když počítač zapínám je deska zresetovaná, původně jsem myslel, že je to baterií, ale výměna nepomohla. Koukal jsem i na podporu Asusu a tam bylo něco o chybových hláškách, které se zobrazí společně s výzvou F1, ale mi se žádná chyba nevypisuje, pouze výzva pro vstup do Biosu F1. Počítač jinak běží úplně normálně. Asi týden před tím jsem prováděl tovární reset, Windows 10,ale pochybuji, že by to bylo z toho. Pc mám připojený na přepěťovou zásuvku, kterou vypínám. Typ desky je Asus P8-H61-M LX R2.0, procesor i5 3350P,grafika GTX 650 2GB, 8GB RAM, 500W zdroj. Díky moc za rady ;-)

čo znamená "továrny reset" v prípade Tvojho stolného počítača ? Bežný továrny reset umožňujú spravidla notebooky,mobily,tablety a počítače apple,kde je výrobcom predinštalovaný systém,ktorý umožňuje vrátiť stav systému do nejakého výrobcom preddefinovaného stavu,bežný stolný počítač obvykle takýmto východzím stavom systému nedisponuje,tu sa dá obvykle systém vrátiť do nejakého stavu čistej inštalácie pomocou vytvorenia bodov obnovy alebo image existujúceho systému,reset do východzieho stavu umožňuje aj zákl.doska,resp.reset biosu do pôvodného stavu pomocou jumperov etc,tam pokial zostali pottebné jumpery prepnuté v stave reset,zákl.doska sa bude resetovať nepretržite,takže pokial sa manipulovalo s jumpermi,treba ich vrátiť do pôvodného stavu......