Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání ntb po vyčištění v servisu

Zdravím,

řeším problém s přehříváním notebooku, který jsem nechal cca 3-4 měsíce zpět vyčistit v servise od prachu a přepastovat, protože byl hlučný a velmi se zahříval.

Po vyzvednutí byl ntb tichý a z ventilátoru šel super chladivý vánek.

Nyní, po nějaké době ntb opět topí jako o život a dělá hroznej kravál. Jedna věc je, že už mu bude pomalu 6 let a je to Acer Aspire 5552G, takže je mi jasný, že už má čas na důchod, na druhou stranu v něm nic nedrhne, nabíhá pořád rychle a u různých aplikací se taky nějak nenadře. Hry nehraju, používam ho jen na kancelařinu, filmy atd...

Zajímalo by mě, čím může být dáno to přehřívání a ta hlučnost, když byl nedávno v servise...

Díky :)

problém bude v pc ventilátoru a chladiči bylo by příhodno koupit nový. ve ventilátoru jsou suchá ložiska a můžou drhnout. Další věcí je když ho pastovali v servisu jesti měnili pastu přímo na čipech nebo jen na krycí části procesoru.Tady je co by se stím mělo udělat jednou za čas http://diit.cz/clanek/amd-llano-s-coollaboratory-p od-heatspreaderem/odstraneni-heatspreaderu.
nic víc mě nenapadá.

"jen aby tě nenapadlo ty ložiska namazat suchá se jím říká protože nejsou mazaná je to kvůli tomu aby nezachytávala prach"

Ked pripustim, ze si nechces len pokecat a chces riesit problem, tak co znamena:
"ntb opět topí jako o život a dělá hroznej kravál". Teplota sa neuvadza v jednotkach "jako o život", ale da sa merat, vecsinou v Europe sa uvadza v stupnoch Celzia.
Aku mas teplotu CPU a v akom programe?

Ked prechadzam web, tak Acer Aspire 5552G je produktova rada a Acer Aspire 5552G-N954G50MN a Acer Aspire 5552G-N854G64Mnrr, plus Acer Aspire 5552G-P343G32MN LX.R4S02.056 a Acer Aspire 5552G-P344G64Mn LX.R4902.006
atd, su dost rozdielne kofiguracie.

Mozeme sa zhodnut na konkretnom type? (vecsinou staci otocit NB hore kopytom a opisat presny typ).

Po vyzvednutí byl ntb tichý a z ventilátoru šel super chladivý vánek.
Nyní, po nějaké době ntb opět topí jako o život a dělá hroznej kravál.

Nyní, po nejkej dobe (doba sa da merat) ide o zaruku.

Ked servis uctoval len cistenie (faktura, cena) a notebook ma "pomalu 6 let", tazko sa hadat.
Ziadny vetrak mema nekonecnu zivotnost.

videl som aj po par mesiacoch zapraseny vetrak. Zalezi kde ntb kladies a kolko prachu stihol nasat. Take pokladanie ntb na postel alebo gauc je idealne na zabitie vetraku prachom.

Druha moznost su vydrete loziska...