Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zasunuti CD,nebo DVD se automaticky nenacte obsah

Ahoj. Mam problem, potrebuji vyresit, automaticke nacteni obahu DVD a CD, nebo automaticke prehravani. V levo dole je ikonka, kdyz zasunu flashku tak se v pohode objevi, bohuzel kdyz zasunu CD tak nic. Prosim, muzete poradit? Jsem zacatecnik. Moc dekuji. Mam Windows 10. Automaticke prehravani zapnuto v nastavení.

funkce autoplay je zrůdná, protože dovoluje automatickou instalaci virů.
špatná je její volba podle typu obsahu, ten jde jednoduše podvrhnout nebo zneužít její chyby.
toleroval bych nastavení "autorun" podle typu jednotky s povolenou výjimkou pouze pro dvd - není to 100% bezpečné, ale dalo by se to tolerovat.

How to selectively disable specific Autorun features:
https://support.microsoft.com/en-us/help/967715/ho w-to-disable-the-autorun-functionality-in-windows

REGEDIT4

; povoleni Autorun z dvd
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:0000005d

nejbezpečnější je tuto zrůdnost úplně zakázat:

"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff