Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer Aspire 3634 wlmi - ovladače chipsetu

Dobrý den,

dostal se mi do rukou notebook Acer Aspire 3634. Byl nutný reinstal OS, avšak při stahování ovladačů mě zaskočilo, že na stránkách výrobce není ke stažení ovladač na chipset. Jinak jsou tam ovladače všech zařízení. Po instalaci Win XP Pro x86 jsem kontroloval správce zařízení a ovladače chipsetu byly všechny nainstalované. Jediné, co mi na tom nesedí je fakt, že všechny jsou zprostředkovány Microsoftem.
Tušíte někdo, jestli je to tak v pořádku či jestli mi opravdu ovladač chybí?

Děkuji

Chipset: SiS661fx

normálním partition managerem to oprav: partition wizard má boot i instalační free verzi.
k čemu recovery loader 200mb, když nemáš recovery oddíl? 5gb minioddíl je taky k ničemu, záloha se na to nevejde.

po čem ta chybová hláška začala vyskakovat nepíšeš. použil bych instalační dvd a spustil bootrec.

bohužel tvé windows neumí printscreen, nejlepší by bylo je reklamovat kdes je koupil.

(doufám, že ty w7 nejsou na tom aceru s sis chipsetem)

Píši do tohoto vlákna, tak snad si někdo všimne. Jde o problém na tomto notebooku. Neustále se opakuje BSOD. Skutečně pořád. Jen za dnešek jich je 18 (jen proto, že jsem si nevšiml, že se pořád restartuje a nevypnul ho). Vytáhl jsem protokoly a vždy umře na problém s ovladačem na WLAN bcmwl5.sys.

Nevím, co s tím. Na stránkách výrobce jiný ovladač není. Systém je již přeinstalován a změna žádná. Nevadilo by mi zakázat zařízení ve správci a připojit se přes drát, přesto, že mě štve, že do teď žádný problém nebyl, ale ta WLANka je vždy při bootování spuštěna a vypne se až po úplném načtení. Za tu dobu klidně několikrát umře.

Máte někdo nějaký nápad?

ked zakazes wlan v spravci zariadeni tak by sa vobec nemal spustat jej ovladac, t.j. nemoze sposobovat uz potom bsod. Jake presne to su bsod? Win jake?
Mozes skusit hladat iny ovladac na strankach broadcomu apod.

.. a skusit vzbrat baterku aj nabijacku na minutu nech sa resetne EC. V BIOSe dufam nikto nesrouboval nic. Pripadne pozret ci mas poslednu verziu.

Tak jsem vyjmul akumulátor. Nezabralo to, ale to jsem ani neočekával. Hledal jsem ovladač, ale na stránkách výrobce jsem nic nedohledal. Zkusil jsem ještě vložit do notebooku původní 512MB RAM, tak čekám, jestli bude rozdíl a nebude to tedy paměťovými moduly.
Jinak, nové RAM, co jsem dokupoval jsou Patriot PSD1G40016S (CL3). Mám dvě tj. do obou slotů. Nikde jsem také nedohledal kompatibilitu ram, tak nevím, jestli tam mohou být. Mám je již roky.

To je asi naprd ovladacom lebo je to skoro vzdy stejne.

Mas v tych XP SP3 a vsetky updaty? Preistotu.

Jaky presne tam mas wlan chip? Spravca zariadeni - wlan - vlastnosti - 3.karta - polozka HW identifikacia, VEN a DEV. Mas ho teda uplne na disabled toto zariadenie a aj napriek tomu furt nastavaju tie BSOD??? Je u neho v podrobnosti o ovladaci presne ten .sys subor uvedeny?

A jaky to tam pise subor ovladaca v podrobnostiach o ovladaci? Ten .sys co crashuje? Ci iny .sys? Aby si hladal spravnu vec.
Verzia ovladaca je jaka?
Skus si pripadne napr. tu niektory z tych, podla verzie nejaky starsi/novsi jak mas http://downloadwindowsdrivers.info/pci/ven_14e4/de v_4318/
P.S. tahaj radsej nejaky co je vyslovene u neho pre XP, ptz su tam aj len pre vistu a vyssie
ty mas verziu 3.100.46 a tam mas aj nejake 3.120.27.0, to bude predpokladam este na XP. 4.xx.xx budu potom asi na vistu a vyssie.

To by malo byt teraz jedno.
Ked to zariadenie zakazes v spravci tak to podla mna nemoze robit BSOD, sa mi zda divne ze tvrdis ze robi aj tak.
Ale asi tam mas nejaky divny problem v HW, alebo BIOS niekto naflashoval nespravny, alebo janeviem. Moze byt aj ta wifi karta vadna alebo co blbykontakt (wifi karta byva v takom mini slote a 1skrutka to drzi)

BIOS flashovaný nikdy nebyl. Předtím jsem WLAN zakázanou neměl, ale byl jsem přesvědčený, že ano. Nevadí. Tď jsem ji zakázal s tím, ž mám zpět nové RAM, které zmiňuji výše. Zatím bez BSOD. WLANku jsem kontroloval ve slotě a mělo by to být v pohodě. Zkusím nějaký ten alternativní ovladač a snad to vyjde.

Děkuji za pomoc.

Si si isty ze v tych XP mas SP3 a potom este aj vsetky updaty z windowsupdate?
BIOS si skontroluj ci je aktualny, ak na webe vyrobcu este je. P.S. a load defaults. A skusit to na minutu bez baterky aj nabijacky nech sa vsetko v HW resetne. Inac neviem. Pripadne ovladac pre nejake sis southbridge si mozes skusit hladat, ale pochybujem ze to je problem. Kup si usb wlan apod. Ak to ma USB.

Neviem fakt :) Moze to byt aj hw problem aj sw problem (nieco divne tam v tvojej instalacke alebo updatoch alebo neviem). Ovladace grafiky si nainstalil takze ten ovladac pre northbridge mas, pre southbridge podla mna nepotreebujes nutne ovladace, nemas asi ani moc sanci najst nejake teraz po X rokoch.
Mozes skusit tu inu kartu ak chces.