Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový modem

Ahoj,
prosím Vás chtěl jsem se zeptat používám modem od O2

https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl- vdsl/zyxel-prestige-660hn-t3a.html?tab=techinfo

Jenže on pořad nějak blbne a nepokryje mě byt o patro níže. I když je od spodního počítače zhruba 3 metry + podlaha. Takže mě ve spodní bytě pořad kolísá signál. Mohl bych nahradit ten modem třeba tímto ?

https://www.okay.cz/tp-link-archer-c59-ac1350-wifi -dualband-router/

Myslíte že by to pomohlo ke zvýšení signálu ? Nebo mám koupit jiný ? Jaký ?
Předem díky za radu.

A mohl by jste mě poradit jaký modem s routrem mám přesně koupit. Ten od o2 už nechci pořad už odzačatku vypadává. A s O2 nechci řešit reklamaci to je na dlouho. Když tam volam že se mě to 3x za hoďku vypne tvrdí že poslední výpadek it u nás byl před rokem. Takže asi zlobí ten modem.

ten krám má malé integrované antény, představovat si s tím pokrytí přes strop je šílenost.
zároveň potřebuješ vstupní dsl modem, takže krám pro své patro zachovat.

o patro níž vyvést pod schody kabel, na konec připnout nějaké ap: prakticky se to řeší dalším routerem bez wan strany, se zakázaným dhcp:
http://pc.poradna.net/q/view/1009037-nastavenie-2- routerov?page=r1009136#r1009136
totální lowend je wr841n, jen mu posunout vysílací kanál o 5, ať se neruší se zyxelem.
nebo zapojit ten tvůj, budeš mít dole i 5ghz.
ale jen 100mbit pro lan (výměnu dat mezi pc)? to už bych šel raději do mikrotik rb-952.

kdyby byl starší, podezříval bych napájecí adaptér, ale zas tolik let mu není.
teoreticky může mít klasicky čínsky zaslepené všechny větrací díry z výroby a přehřívat se.
dsl modemy taky dostávají záhul při bouřkách z linkové strany, možná to kdysi odnesl.

jiný typ nevím, telecomu se vyhýbám a jejich modem-routery neznám. asi vzít cokoliv co mají v nabídce, i přes tvou špatnou zkušenost zyxel nepatří k průserovým značkám.
https://www.o2.cz/osobni/modemy-pro-internet-na-do ma/

Díky za moc rady. Mě hlavně naštvalo to jejich jednání. Jsem u nich s telefonem na paušál už asi 15 let. A když jim člověk zavolá že to fakt nejde ještě z něho dělají blbečka že jim to vše šlape jak má. Vždyť ten modem je taky od nich a oni mě řeknou ať jim ho donesu na pobočku ještě mimo město kde bydlím že zde na pobočce nejsou ani schopný ani zjistit jestli je to rozbitý a řešit to. Už když tady byl ten jejich technik poprvé nešel mu ten modem vůbec zprovoznit ale tvářil se jak mistr světa. Pak to nějak rozhodil a já se sním od té doby trápím a volám tam furt jak blbec.

Ještě jsem se chtěl zeptat když mám u sebe zapnutý notebook (na kterém modem nastavoval) jde normálně wifi signál vidět všude ale jakmile notebook vypnu občas se stane že wifi síť zmizí všem počítačům a telefonům v domácnosti a jak notebook zapnu zase se objeví i když modem jede jak má ( tedy aspoň podle kontrolek na modemu )