Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru (sestava v popisku)

Ahoj opet prosim o radu. Nekdo mi tu posledne psal at si rok pockam na nove AMD ale me uz se cekat nechce :-) parmeni pochopi.
Pomuze mi upgrade procesoru? Premyslel jsem nad Fx-6300 nebo Fx-8300 ale otazka je jestli moje GPU dokaze tyto procesory nakrmit? Co myslite vy? Dekuji za kazdou radu a pripominku.

No a za chvilu jako pařmen budeš měnit i GPU a tej ten procesor stačit nebude. FX teď už vážně nemá smysl, počkal bych na zen nebo šel do intelu, posraná i3 na novym socketu bude do budoucna lepší volba právě kvůli socketu, na kterej budeš most koupit pak třeba nějakej highendovej i7 procák, tady skončíš u fx 8300 a pak budeš muset stejně kupovat desku a nový cpu kvůli nový grafice, načal bych to už teď a pak jen měnil GPU.

• Doufam, doufam pritely, také bych tel zakoupit AMD, na sestavu DX12/Rending/VMachine.
U prichodu FX Buldozer byly stejné clanky a slibovany vykon, jak to dopadlo, myslim ze doporucovat neco co jeste neni, tudiz zajice v pytli neni nejlepsi napad, i kdyz zcela spravny a logicky..
* 16MB L3 cache na 8 jader neni spatné na rending/virtual machine, [2Mo@Core] coz je 2x tolik jako predeslého o FX [1Mo@Core].

• Jinak FX@8350E (Tcore 3.0) / 8300, za maly peniz nemusi byt patny UP, bez potreby menit platformu, ram.
Na hrani, kde skoro kazda nova hra podporuje vice srdci, tak i u MPlayer, FX dostal druhy zivot sprichodem [DX12], kde [DX12] je i o podpore vyuziti Multi-Cores k vypoctu, se FX drzi velmi dobre, mezi i5/i7 .

Tak teď nevím, někdo říká jo někdo ne. Mám radši jenom přece počkat? Né že bych si teď na výkon něják moc stěžoval Dying Light Ultra bez Vsync 32-61 FPS, u Zaklínače už mám vyplé stíny nvidia hairworks apod., textury apod. ultra a FPS průměr 34 ale mám občasné dropy na 0 FPS. Tak jsem to chtěl trošku vylepšit :-)

• Ono, GTX 760 neni zrovna to, co muzeme nazvat 'DELEM', jednu sestavu na AMD mam (na Virtual Reality, hry DX12, 3D, AMD FreeSync), bez problému s AMD FX hraji na 2K monitoru, kde se pohybyji mezi 90-160@FPS dle hry.
/*Zalezi co chces, co od toho cekas a zakolik, nejde o 'SPRAVNOU' odpoved.

• Kdyz si koupis novy ZEN k té GTX760, tak ti to nezdvyhne FPS natolik, aby se to dalo srovnat s UP grafické karty.
AMD FX se da snad zehnat za par euro, u ZEN, bude muset koupit novou RAM DDR4 (ktera za posledni 2 mesice vyskocila hodne nahoru), novou zakladni desku, procesor, kde jsi rychle na 450Eurech, za tu samou cenu mas FX + RX 480, ale pockat na ZEN je urcite lepsi varianta, FX v pripade kdyz chces usetrit a nemenit platformu.

Tak teď nevím, někdo říká jo někdo ne

• Toho se neda ridit, vetsinou jsou to jen blablabla lidi, co ten procesor nikdy nemeli a jen papouskuji co slyseli.

• Odpovedi jsi dostal jiz nekolik, s FX@6300 rozdil snad ani nepoznas, FX@8300 uz citit pudje (zejmena v DX12 hrach), ale FPS budes mit prakticky ty samé (+- 4-10FPS), do doby, dokud nekoupis lepsi grafiku.

TiP ~ U urcirtych typu BE jdou odemknout 2X CORE navic, kde pres BIOS (funkci typu UNLOCK)muzes odemknou tvuj Phenom II x4 na Phenom II x6 a budes vykonem u FX@6300 a zadarmo..

• List podporovanych CPU :http://www.cpu-world.com/info/AMD/Unlocking_cores_ and_L3.html
*Podivej se jaky mas presny model a v tabulce si najdi, kolik CORE, nebo L3 mu jde odemknout.

Jistě, že lze (CPU má otevřená násobič) se slušnějším chladičem okolo 4 GHz bez zvyšování napětí, leč nic moc deska a jetá, takže je otázka zda a vůbec to má cenu.
Jinak stále nechceš pochopit, že si díky staré grafické kartě nijak zvláště v novějších hrách nepomůžeš a to s jakýmkoliv procesorem.