Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmazané prostředí

Zdravím,
již delší dobu mám problém s rozmazaným monitorem. Jsou to jak ikony, tak kurzor a dokonce i prostředí. Pozoruji to jak ve Windows 7,8,10 tak i v Linuxu. Ovladače všechny nejnovější, vyzkoušeny i starší. Kabel mám již pár let (asi 6) a nikdy problém nebyl. Monitor LG Flatron W1934S. Díky za rady!

• Zkus zapojit monitor jinym VIDEO konektorem, VGA, HDMi ,DVI-x, DP /*dle moznosti, tusim ze mas jen VGA + DVI.
/*Rozmazani muze byt také spojenois nastavenim 'VYSIHO' nativniho rozliseni nez dokaze monitor zobrazit, tudiz nad [1440 x 900].

• Nastavoval jsi "Na monitoru" neco s [Hz] ? /*Zda-li takovou funkci ma, naskodu by nebylo "Restartovat vychozi nastaveni" nastaveni monitoru.
*Kdyby slo jen o Windows, mohlo by jit o problém nastaveni, ale jestli to dela i v LINUX prostredi, muze jit o spatny kabel etc.

Zadny problem neexistuje, rozmazane ve smyslu nejakeho chyboveho stavu to nemas.

Jedna se o to, ze jsi si v praci, ve skole, ... zvykl na to videt obraz monitoru ostre a ted, kdyz prijdes domu, tak se ti zda tvuj rozmazany, ale je to zcela normalni, mam to taky tak.

Duvod je dvojity prevod obrazu, DA prevodnik na graficke karte a AD prevodnik na monitoru.
Reseni je pouzivat DVI, HDMI, DP, ale na tvem monitoru zadny digitalni vstup neni, takze leda vymenit monitor. Ja to mam tak, ze mam vic pocitacu a jeden mam pres HDMI (super ostre) a druhy pres VGA (rozostrene).