Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD

Rád bych si dal starý interní SATovej disk Seagate do rámečku a používal ho externě, avšak mám bohaté zkušenosti, že i ta sebemenší kravina je schopná dokopat MFT tabulku do stavu, že musím min. použít Chkdsk v CMD a rád bych se zeptal, co musím udělat proto, aby ten krám fungoval bez neustálé ataky na mé centrum zlosti a koordinace kopů. Nedoporučujte prosím doprošování ani Voodoo, vyzkoušeno a neefektivní.

Děkuji za případné rady

Párkrát jsem ten disk dal do externího rámečku a vždycky s tím byl nějaký problém, nešlo ho prostě dát do rámečku, připojit k jinému PC a otevřít ho, dostat se do něj a otevírat nebo kopírovat soubory. Minimálně checkdisk, jindy jsem ho musel celý naformátovat

Vo Windows v pravy klik na nejaky disk - vlastnosti - nastroje - defragmentacia uplne zakaz automaticku planovanu defragmentaciu. Na vsetkych PC na ktorych ten disk pouzivas. A aj antiviry odinstaluj. Potom pojde normalne odpajat a bude trvalo fungovat.
A nestrkaj ho do cinskoindickokorejskych televizorov.

P.S. tak ako tu pisem pouzivam 2 ext.disky asi 10rokov a nebol s nimi ani jeden problem.

U antiviru staci nastavit aby nerobil plny scan na tom disku, co by normalne antiviry nemali robit defaultne. Takze tam by nemalo byt nutne nic menit.
Hlavne je to odpajat ikonkou vpravo dole pred vytiahnutim a pockat ze napise ze to mozes odpojit. Ked je vypnuta defragmentacia na pozadi tak to spravidla aj napise po kliknuti tam.
Ked nepomoze tak mas niekde potom HW problem, bud ten USB ramec je problematicky alebo kabel alebo napajanie (slabe USB porty lebo dlhe tenke kable na predne USB apod)

Ono se v podstate az zase tak moc nedeje ne?

Vzdyt data na externich discich mame vzdy zalohovana aspon jeste jednou. :-)

Kdyz kopirujes na flash nebo externi disk, tak je dobre hned potom neodpojovat ale pockat par minut. Bezpecne odpojeni USB je pak nutnost.

Nedoporučujte prosím doprošování ani Voodoo, vyzkoušeno a neefektivní

Tak o voodoo u pevných disků jsem ještě neslyšel.
Jak se to dělá?To si seženeš plyšovou maketu disku nepřítele a pícháš to ní špendlíky tak dlouho,až mu disk chcípne?:-)
Rozhodně bych to ale nezkoušel na disk vlastní,jistota je jistota.