Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU FAN ERROR.. nzxt kraken x60

zdravím měl bych tu menší problém ohledně mého neustalého problému s chlazením.Mám cca přes 2 roky chlazení od krakenu nzxt x60 a nikdy stím nebyl problém ,az posledních pár dní.Mám tu zapojené klasicky 2 větráky pod chladičem,ale jeden točí max speed a druhej vůbec.Je to třebas každých 10sekund klid a pak to žačne hučet jak magor a neda se to vydržet poslouchat ani přes sluchátka.Nehledě na to,že dnes se mi nechtěl zapnout PC a psalo to chybu CPU FAN ERROR press F1 to continue do Biosu..Něvedel by někdo,kde by mohl být problém?Chlazení je po záruce a kupovat nové po 2,5 roku se mi nechce..Zde mám svojí PC sestavu pro více informaci
Procesor - Intel Core i7-4790K
Zdroj - EVGA SuperNOVA 750 B2 750W
RAM - Kingston HyperX (4x4GB) DDR3 1600
Grafická karta - GIGABYTE GTX 970 OC 4GB
Základní deska - ASUS Z97-P
Vodní Chlazení - Kraken X60
WIN 10 / 64bit

Od vodniho jde vetsinou (jelikoz ridi otacky sam) PIN na CPU_FAN aby BIOS vedel, ze je CPU chlazeno, zrejme problém bude pochazet odsud.
*Zapojeni, porucha ve vodnim chlazeni.
TiP ~Zkus na tom CPU-FAN jinej chladic/ventilator, zda-li ti bude vyhazovat stejnou chybu, muzes zkusit v BIOSE nastavit Fan Speed CPU na MANUAL|Error Warning..
*Zkusit PIN od Krakena do CHA_FAN.

mno zkousel sem to prehazovat na zakladovce na cha fan a bylo to to same i pri nastaveni v biosu.. pak sem zkusil rozpojit spoje mezi vetrakama a pumpou asi 3x a pocitac nabehl,ale hned zasa zacal rvat ten jeden vetrak jako blazen..zeptam se kdyz ten jeden vetrak necham odpojenej??? skoci to necemu nejak extra? nebo to bez nej nepujde zapnout? vim,ze tam jsou 4 konektory stejny na ty vetraky ,ale kdyz sem ten co hluci dal do jineho ,tak to napsalo zase ten FAN CPU ERROR..

• Také pouzivam jemon jeden (klasicky cerny Corsaire co byl pribalen je docela hlucny, osobne jsem ho prohodil s 'Noctua') na WaterCool, na misto 2X (samzorejme nechas ten co profujuje zebro ven ze vnit).
• Rozdil 1x vs 2x v teplotach neni az tak sileny a opravdovy rozdil je az u vysisho OC.
* 4 Konekroty|Koliky jsou k regulaci otacek, ne vsechny FAN_ umi regulovat otacky, kde je v nich nastalo 12V|1A, ty na tvoji ASUS Z97-P, mas [2x FAN_X PWM] jako CHA_FAN s podporou regulace otacek a [2X FAN_X DC], na kterém regulovat otacky nejdou...

blbe si to pochopil,uz sem to psal dole,ze to jde do pumpy co je pridelana na CPU ,a druhej drat co jde na desku na CPU fan ,tak z ni vedou 4 piny ,a na konektoru jsou jen 3 dirky,tak nevim ,jestli to je tak normalni nebo n..ale kazdopadne problme s FAN eRRROR je vyresen .pomoci prepsani v biosu CPU FAN SPEED na -ignored..Bohuzel ted uz jen vyresit to samovolne zapnuti vetraku na max otacky ,kdy se jim zachce,bez reagovani na prepnuti profilu custom,silece,extreme v NZXT kraken programu..

Ked mas len 3pinovy FAN v 4pinovom konektore dosky, tak si musis v biose nastavit ze mas v tom konektore zapojeny 3pinovy FAN. Neni to jedno a byva na to niekedy na doskach extra nastavenie. Ak na to nastavenie neni, tak to doska nevie regulovat vobec. Alebo len iny konektor, 3pinovy. Viz navod k zakl.doske ze ktore fan konektory tam su, a ktore z nich su regulovane, a ci sa to da nastavit pre 3pin vetrak.

A je to teda 3pin od vetraku strceny v 4pin konektore v doske alebo jak? Doska jaka presne? Kolko z toho chladica ide tych 3pinovych kablikov, len jeden? Bolo to tak zapojene aj predtym? Predtym to slo spravne? Co s tym kto robil ked sa to zmenilo?

preistotu: skusal si kyvat s tymi kablikmi? Nemenia sa nejak pri tom otacky vetrakov?

jop presne tak 3pin do 4 pin na desce.deska je to asus z97-p,co uz sem psal u popisku :D a kabel je jen jeden stim 3 pinem samice co jde do zakladni desky,do pc nikdo nelezl tak 2 mesice od vysavani,ale pri vysavani se nedoktnku defakto zadneho kontaktu s deskou.a nezkousel sem hejbat kabelama pri zapnutem pc,pac mi bylo mnohokrat razeno,nesahat na kontakty pri zapnutem pc,ale mohu to pro tebe udelat :D

Tak ked je to len 1 kabel, a ten ide do 2 vetrakov, a kazdy z tych vetrakov sa toci inac, tak je celkom pravdepodobna vada v tych vetrakoch. Moze byt aj urvaty drat na cosi kamsi v tom zariadeni kdesi u vetrakov apod.
Nechce sa mi tahat navod k tvojej doske ale zvykne byt niekde v biose nejake fan control a tam sposob regulacie, pwm je 4pin a voltage je pre 3pin. Ale najskor mas vadne vetraky alebo blbo zapojene medyi sebou (ak su 2 fany na 1 konektor)

takze :D hejbal sem spojema u vetraku ,u p pumpy, u saty u druhe saty na disc a nic..Tak sem prehodil spoj od Discu na jinou ksandu,f CPU FAN1 sem to dal na CPU FAN2 na zakladni desce a konektory od vetraku sem prohodil a je ticho a program momentalne zacal fungovat a reagovat ,pri zmene profilu extreme a silence :-) ale ted jdu jeste zkusit restart pc,jestli to zase nehodi cpu fan error .-)