Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jaký síťový prvek(accespoint)

Ahoj všem,
potřebuji poradit mám v baráku číslo jedna router a pak mám probridgované antény do baráčku dva a nechci v baráku 2 používat router a mít dvojí překlad adres. Proto chci dát na půdu switch pro kabelový rozvod a pak nějaký accespoint kvůli wifi. může mi někdo prosím poradit jaký acces point?? aby si jen vzal dynamicky ip a fungoval jen jako wifi bez routování??

Takže jaký accespoint??

nepíšeš nic o vzdálenosti a vzájemné viditelnosti baráků.
pokud si představuješ, že tím ap budeš ozařovat 2.barák a za libovolnou zdí tam chytneš wifi, je to hodně blbý nápad.
navíc se ti veškerá spojení mezi jeho pc budou uzavírat přes switch v 1.baráku, to je šílenost.

normální propojení: v 1.baráku ap a v druhém baráku client na místě dobrého příjmu. bývá to obvykle stejná směrová jednotka, umí více režimů, např. nanostation loco 2.
za clientem vyvedeš kabel doprostřed baráku (kvůli pokrytí) nebo podle libosti, tam připojíš router.
když nestojíš o druhý nat, dáš ho do režimu bridge s automatickým nastavením, nebo ručně využiješ jen lan polovinu routeru, s vypnutým dhcp.