Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anonimita vůči providerovi

Potřevoval bych být na internetu anonymní vůči svému providerovi (jeho serverům). Bude stačit prohlížeč Opera s VPN, free DNS, nebo co byste doporučili? Jedná se mi jen o brouzdání na interneru, poštovní klienty ani jiné komunikační programy nepoužívám. Nejedná se mi o nic nelegálního. Jde jen o to, že provider bydlí na konci ulice a nemusí vidět co si kupuji, nebo prohlížím na netu. O jiném providerovi zatím neuvažuji, ale jistá anonimita by byla v tomto případě jistě dobrá !

Provider nema cas pozerat co kazdy na sieti kupuje, ale moze si to pozriet niekto, kto je v dosahu nesifrovanej bezdratovej siete aj 2km daleko. U nas ma provider rovno v podmienkach pripojenia doporucenie, ze si sifrovanie ma kazdy realizovat sam.

Neviem, ako si konkrétne predstavuješ "byť anonymný voči svojmu poskytovateľovi internetu"...
Cez koho asi tak riešiš pripojenie do internetu ak nie cez poskytovateľa? :i:
To, že chceš byť anonymný voči "nejakému serveru" je síce pekné...dokonca môžeš maskovať svoju identitu cez proxy a pod., ale prvotná cesta "von do internetu" ide aj tak cez Tvojho poskytovateľa....Ďalej -za ním to už môžeš maskovať ako chceš...

Moje naivní představa je taková, že se připojím přes mého poskytovatele k nějakému serveru který bude již vně - tedy ne v moci providera a z toho serveru budu teprve prohlížet internetové stránky. Tam ať se již ukládá historie jaká chce. No a komunikace mezi tímto serverem a mnou by měla být anonymní.

Ja pochybujem o tom, že on si automaticky ukladá nejakú históriu Tvojho prehliadania... Možno ak tak zámerne/cielene môže sledovať kam idú Tvoje požiadavky, inak
to nie je cielom a účelom nejakého poskytovateľa, aby si ukladal históriu prehliadania kohokoľvek...

a ešte:
anonymný budeš akurát tak voči tretím serverom, na ktoré sa chceš pozrieť a nie sú v priamej ceste medzi Tebou a providerom, tzn. až za ním...