Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem disk 100%

Dobrý den, na mém notebooku fujitsu Aseries jsem si všiml, že poslední dobou po startu je pomalejší a dokonce se párkrát objevila modrá smrt a restartoval se. Stalo se tak po aktualizaci win 10 na nejnovější Win 10. Dočetl jsem se na foru, že je to problém s ovladači kamery tak jsem jí zakázal protože jí stejně nepoužívám. Už se nerestartuje, .... ale po startu je pomalejší a ve správci úloh po startu vidím stále, že prvních 5 minut je disk zatížen na 100%. Poradil by mi prosím někdo s tímto problémem? Nechtěl bych aby mi kleknul na dobro. Děkuji Mirek Štich

Diskem jako takovým to dle hodnot SMART z CrystalDisku asi nebude.

Jak psal Brtník:

během těch prvních minut hledět do správce úloh = setřídit podle cpu i vytížení disku, který z procesů to dělá.

Také další jeho rada je dobrá - zjisiti, co se TI spouští automaticky po startu Windows.

Tohle jsi měl provést ihned!

Dále - na modré obrazovce smrti je cosi napsáno. Pokud Ti to uteklo, stáhni a spusť si BlueScreenView od NirSoftu, prozkoumej, jestli jde o stále stejné chyby či různé a zaměř se na sloupec Caused by driver - to je pravděpodobný pachatel modré smrti.

No a ještě pro sichr doporučuji zkontrolovat na spyware, adware a případně odvšivit - použij AdwCleaner a MBAM.

jasně - na modrý obrazovce jsem zjistil, že je problém s tou kamerou, protože fujitsu pro tenhle typ neudělalo driwery pro w10 - tak jsem jí zakázal a od modrý byl pokoj. Nicméně prvních 5 min po startu disk stále 100%. CCleaner jsem stáhl a použil - odstranoval neplatné zastupce atd atd a taky instalace starých win7 ... trvalo to 6 hodin tak myslím že celkem zametl. Po spuštění mi nic moc neběží - nejvíc avg a conmeter .... Jinak jak říkám, jsem lama a nevyznám se víš, proto jsem tady a dík za každou pomoc

Copak tady někdo psal, abys použil CCleaner? :-?
Jen doufám, že jsi s tím nečistil registry! Samž ho a honem zapomeň, že existuje.
Na vyčistění disku použij vestavěný nástroj ve Windows.
Stále nevíme, co všechno se spouští po startu... Ale může to klidně brzdit právě AVG (jaká verze? Free antivir nebo zvrhlost typu Internet Security, montující se do všeho?) - místo něj doporučuji vestavěný Windows Defender, bohatě stačí.