Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamět graf. karty u Laptopu

Dobry den, zajimalo by me, zda graf. pamět zavisi na samotným výkonu graf. karty, u desktopu ano, ale někdo tvrdí, že pro gtx 1060 u laptopu je jedno jestli brat laptop s 3gb nebo 6gb, že dle paměti to vyjde stejně. Rozlišení pro 1080p. Někdo zas tvrdí, že jde výkon o 10% dolů.

Zajima mě ještě jedna otazka a to, na co je funkce Tobii, kterou jsou vybaveny některý laptopy.

• Jde o velmi maly rozdil, jde hlavne o to, ze NTB jsou slozeny na postatne méne vykonych castech, také kvuli spotrebe pri vykonu, kdo rekne spotreba, rekne teploty.
• Tady ty mobilni chipy nemaji az takovy vykon, aby dokazali veskerou pamet zasytit, kde na rozliseni FHD na NTB nad 3Gb hranici snad ani i pres vykony chip 1060M nedosahnes .
*V jistych pripadech, muze byt vhod mit vice VRAM, ale ve hrach to bude stale delat +- 2=>4FPS rozdil, coz je zcela zanedbatelné.

Zajima mě ještě jedna otazka a to, na co je funkce Tobii, kterou jsou vybaveny některý laptopy.

• Tobii EYE ? To je tusim na obvladani pohledem oci; nebo to ma zaznamenavat kam se divas, nevim, urcite to najdes na webu nebo v popisku vyrobce tooho TEJNEHO Notebooku...

Pamat je na ukladanie textur

• Slouzi také na vypocty, tak jako 'RAM' u 'CPU', aby si informace co ma zpracovat mel kde ukladat, 'texture'|(a jejich komprese) je zase neco jiného.
* Bezne se stim potkavame kuprikladu i u Intelu kde je moznost vypoctu pres [GPGPU] (instrukce SIMD ), dobry priklad GP je treba OpenCL.

• Vykon není nejak vyznamy, ale pri testu (znouseno) 8 vs 16Gb (RAM) u nekterych her delalo rozdil 1-10FPS (mereno bez Sync), ide rodil se projevovel nad hranicí 60FPS.
• I presto, ze je rozdil zanedbatelny a v prumeru 5FPS nejde ríc, ze je velikost bezdopadu..