Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte dobry wifi router

Ahoj,

poradte prosim kvalitny, cenovo dostupny, wifi router.

Terajsi ASUS RT-N12 vD N300 router/ AP/ rep, 2xod5dBi, 4xSSID sa udajne zasekne minimalne 1x denne. Nepomohla vymena za novy kus ani aktulizacia FW.

Bezi cez to IPTV (2x set-top boxo + TV) a samozrejme internet.

Pozaduje sa stabilita, aby TV nezmrzla pocas filmu :-) A tiez lepsi dosah, lebo to bude v panelaku, kde je tych wifi dost hodne a signal ma prejst cez dve steny.

A samozrejme cena cim nizsia, tym lepsia, ziadne profi zariadenie s profi cenou si nekupia.

Bezi cez to IPTV (2x set-top boxo + TV) a samozrejme internet.

A tiez lepsi dosah, lebo to bude v panelaku, kde je tych wifi dost hodne a signal ma prejst cez dve steny.

SCIFI ???

setoboxy určite spoj s routerom cez kábel - wifi nie je na to stavané...

Asi som sa nevyjadril celkom jasne.

IPTV ide cez kabel. Samostatny kabel ide ku set-top boxu. Druhy set-top box je rieseny cez par prevodnikov na elektricku siet, takze je vlastne tiez zapojeny kablom do routra. Cez wifi idu NTB, tablety a mobily.

V kazdom pripade chcu ten asus vymenit za nieco lepsie. Preto sa radim, co by vydrzalo relativne nonstop zataz bez problemov.
To wifi cez 2 steny bola sice poziadavka ale nie je to najvyssia priorita. Priorita je pozerat TV bez potreby restartovat router kazdy den.

No je to skor globalny poskytovatel. Konkretne Slovanet, poskytuju internet aj IPTV. V panelaku je optika, do bytov je to tahane metalikou.

Ja skor potrebujem poradit nejake konkretne znacky routrov, ktore sa hodia na takuto zataz (podla mna 2x IPTV nie je nic mimoriadne a ocakaval by som, ze to zvladne kazdy router).

TP-Link ma rovnaky problem, aspon teda tie lacnejsie. Tie drahsie maju zasekavaciu chybu opravenu velmi svojrazne, pretoze sa to nezasekne iba cely router sa restartuje. Ja by som pouzil Mikrotik. Na nom som zasekavaciu chybu este nevidel pocas nejakych 7-mich rokov. Pre teba neviem ci vyhovie.