Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak lze spustit notebook, který se zasekává při spuštění?

Potřebuji poradit, jak zprovoznit notebook HP a W10.

Při zapnutí notebooku se zobrazí zakládní nastavení - Zdravíme, pojdme nastavit - česky atd, pak připojení k wifi, další krok, rychle začít, použít expresní nastvení a pak to začně pracovat, ukazuje to obrázek HP, zhasne,takhle asi 3x blikne a jde to zase od začátku stále dokola.

Je to známého, údajně si tam chtěl něco nainstalovat, ale vůbec tomu nerozumí, ani neví co.

Dá se to nějak při startu dát do nouzového režimu nebo něco?

Jsem vůl, přečetl jsem nadpis, začátek a konec..
Tak to by to šlo na prasáka ne? - zapnout PC a natvrdo vypnout dlouhým držením tlačítka na zapínaní, potom by se nějaká nabídka měla objevit

Nejlepší řešení bude dát na flashku Recovery disk a nabootovat z ní

Tak F8 nepomáhá. CD nemá, takže mu asi notebook vrátím, že si bude muset dojít někam do servisu.

Znamená to, že nejspíš o všechno v noťasu přijde a bude rád, když mu to v servise dají do toho továrního nastavení?

USB určitě má, když ne CD.

Jinak na záchranu dat klasika, boot z nějakého Live Linuxu na USB (ale klidně i Windows z jednotky pro obnovení, prostředí WinPE, příkazový řádek). Hlavně je potřeba udělat boot z USB. Záleží, v čem je vlastně problém. Jestli HDD funguje, jestli na něm je funkční oddíl pro obnovení ...

Ne, to nutně neznamená. U notebooků HP se recovery spouští při staru opakovaným stiskem F11 (nikoli F8), volbou Troubleshoot se dostaneš na obrazovku kde zvolíš možnost Recovery Manager. Pak postupuješ podle pokynů. Je zde i volba zálohy osobních souborů. Předpokladem je nepoškozený recovery disk (obvykle skrytý). Někdy je potřeba v BIOS zakázat Secure boot.

Díky, takže skutečně ta klávesa F11 funguje a jsou tu 4 možnosti
1. Částečně obnovit - to mi nešlo
2. Recovery Manager - to mi taky nešlo, naskočila pouze modrá obrazovka a několik hodin se nic nedělo
3. Obnovit do továrního nastavení - to nechávám jako poslední možnost, když by přišel o všechno v notebooku
(a ani nevím, zda to půjde)
4. Upřesnit možnosti, kde je

a) Obnovení systému - to mi nejde, že nemá žádný bod obnovení
b) Automatická oprava - napsalo to, že oprava není možná
c) Obnovení z bitové kopie systému - to nevím, co je, nemám s tím zkušenost
d) Nastavení Firmwaru UEFI - to nevím, co je?
e) Příkazvý řádek - to musím najít někde ten článek, který byl o tom, jak to přes ten řádek udělat.

Napadá někoho ještě něco, co bych mohl udělat a zvládl to..?

Bylo mi řečeno, že mu to nevadí, když se celý notebook vymaže. Takže jsem dal obnovu do továrního nastavení.

Zatím mám 90%. Ukazalo to, že je tam víc jednotek, tak jsem dal vymazat všechny jednotky, tak snad to nevadí a to bude ok.