Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MikroTik - IP, která byla už 1 přidělená se znovu nepřidělí jiné MAC

Hoj, dnes jsem si všiml,že po resetu do factory např. kamaráda NTB dostane IP 192.168.88.10, odejte, ale mobil, co se na 2 h připojí(lease time je 300s) dostane IP x.x.x.11, ne x.x.x.10. Jiný PC už jí nedostane, jen jeho. Jak to ochč*ju? Pomohlo by vytvářet POOLY po 1? Např POOL1 192.168.88.10, P2 192.168.88.11...? Díky
Jinak čas na zkoušení mám, ale zabralo by to hodně práce.

1. lease na 300s je NESMYSL a prasárna. Renew nastává po 150s (tj. 2,5minuty), to je fakt krátká lhůta, která na větší síti udělá "divy" s broadcasty. Minimum je 1h
2. to co chceš je samozřejmě taky nesmysl. DHCP server není blbý, a pokud může, správně přiřadí jiné MAC adrese jinou (volnou) IP adresu, aby po připojení původní MACky jí mohl "vrátit" její IP.

3. Pokud chceš aby konkrétní MAC adresa měla konkrétní IP adresu, vytvoř jí DHCP rezervaci.
4. Pool o jedné IP adrese je taky psychiatrie, nastav min. 50 IP adres.

Si kapanek protirecis...mas lease 3 dni, ci 300s?
Pokial mas 3 dni je logicke, ze po odchode nb zo siete drzi MT jeho adresu pre jeho mac 3 dni...od toho ten lease time predsa je.
Davas trosku nezmyselne poziadavky, s tymi mikro poolmi uz uplne nechapem o co ti ide.
Mozno by bolo lepsie napisat, co chces dosiahnut tymi svojimi harakiri.

Normálně dávám do sítě lease time 3 dny, ale protože mám oddělenou síť pro návštěvy MINIshopu, současně max 10 lidí, ale za 2 dny došly IP, a DHCP nepřidělí další. Po restartu to samé, dříve byl jako DHCP server PC s Win server, to fungovalo. Jiank pro síť do 100 lidí najednou je O.K. Lease time 300s.
Mám 2 sítě vytvořené.
1)Private - Gateway : 10.100.24.1 , POOL 10.100.24.10-10.100.24.254, L.T. 3 dny
2)Hosti - Gateway : 192.168.88.1, POOL 192.168.88.10-192.168.88.254, L.T. 300s
Potřebuji, že když odejde MAC A s ip 192.168.88.10, aby dostala další mac, např. B tu samou IP.