Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade počítače

Dobrý den,
přemýšlím o upgradu mého herního počítače a rád bych se zde zeptal na několik věcí.
Moje stávající sestava je:
MB: MSI Z87-G45 GAMING
Grafika: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 770 (MSI)
Procesor: Intel Core i7 4770 @ 3.40GHz
RAM: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 666MHz

Určitě plánuji vyměnit grafickou kartu a RAM. U grafické karty jsem přemýšlel nad Nvidia GTX 1070 a zde se ztrácím mezi mnoha verzemi od různých výrobců (MSI,ASUS...) a v RAMkách jsem taky ztracen. Mohli byste mi některou grafickou kartu a RAMky doporučit ? A zvládne můj starý MB nové součástky, nebo by bylo třeba vyměnit i ten? Popřípadě nebrzdil by novou sestavu starý procesor?

Omlouvám se za spoustu otázek, ale jsem v oblasti sestování PC analfabet a ocením každou radu.

• RAM stací dokoupit 8GB, tak budes mít 2x8Gb v profilu "DualChanel"
• Grafická karta je otázka toho, kolik jsi nasel penez v rozbitém prasátku :-)
*Ono hodne se zde vykrikuje 'jedine MSI', never tomu, kazdá znacka má co nabídnout, at je to Asus|ROG, MSI, nebo Gigabyte. (s vyjímkou referencních)

• Voilá, db sem db tam, stejne ty tiché prebijou v realite chladící FAN z PC bedny, co z toho, ze mám GK která je tichá, kdyz nemá treba ani pasivní na VRAM, nebo kvalitou prumerny odporovy mustek za 3€, moznost OC se casto projevuje na kvalite osazení s dopadem stability, teplot, né jen samotného GPU ...
* V nekterych pripadech ten rozdíl je tak bezvyznamny, ze pouhym uchem stejne clovek rozdíl nepozná :-).

• 3x Cooler mam na grafické karte R9@Fury(Nitro Tri-X OC) (jinak poruce mam jen klasiky 1x|2x), naopak je tisi az v opravdové zatezi jedou 3X 'Coller' zaraz.
• Vybavena je 'Coolery' s lozisky typu : Two ball bearing.
* Toci se dle zateze|teplot, v IDLE se netoci zadny 0X 'Coller' + "PASIV", az pri zatezi se roztici 1X Coller, vysi teploty 2X Cooler, u zateze 3X Cooler, i kdyz co chce rict M-Pol rozumim ale .. zalezi na zpracovani, uz neni ojedinelé, ze se osazuji hydraulické Coolery (nebo jak se to jmenuje v Cr), ne kazdému 'Cooleru' se za 2-3 roky vymlati loziska a dela hluk, smer|pozice lopatek bude ta sama i za 20 let

• Pojede na stejné frekvenci jako ta prví RAM .
* Jestli más 50 RAM a jedna z toho pojede na 1333Hz tak ty ostatní pojedou na této frekvenci, zkrátka, jeli osazeno více 'jiných typu' RAM, tak pojedou na frekvenci té nejnisí. (ono, z 1333 1600 nebo 18xx neudelas)