Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada nezapnutí/zapnutí PC

Zdravim, nevite nekdo cim by mohlo byt to, ze kdyz zapnu PC, ale nezapnu monitor, tak mi PC nenajede? Sviti, huci, kazdy by si myslel ze jede, ale kdyz pak zapnete monitor, tak jen problikne, jako by ani nebyl spojen s pocitacem..

a kdyz dam tvrdy restart, tak mi to ani nehlasi, spustit windows obvyklym zpusobem... Tzn windows nenajel..

Jak je tedy mozne, ze pro zapnuti PC musim mit zapnuty i monitor? kdyz ho nezapnu pc nenajede?

Není to nejaky problem, spis to beru jako bezpecnostni ochranu.. zapnuti PC na heslo :-D ale zajimalo by me cim to je :-)

já jsem zvyklý na pc s integrovanou grafikou. ty mají v biosu nastavení chipsetu a někde je položka s prioritou výstupu grafiky.
pcie karta své nastavení v biosu nemá, tam maximálně zvolíš externí primární grafiku. ovládání monitoru pak záleží na její inteligenci.

jinak tomu vypínání monitoru nerozumím, dnešní lcd mají ve standby 1 watt, tak k čemu vypínání?
další možnost je zapojit pc, monitor a příslušenství přes prodlužovačku s funcí master. potom se vypnutím pc odpojí všechno.