Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Bootováním HDD

Zdrávím,

mám menší problém. Včera jsem tu položil dotaz ohledně "kopie" disku. Udělal jsem vše podle návodu. Na mém stolním PC jde nabootovat, na notebooku nikoliv. Když do notebooku připojím HDD napíše mi to "no bootable device". Zkoušel jsem měnit nastavení v BIOSu ale to nepomohlo. Dokonce jsem se snažil bootovat z flashky čistý windows ale taky nic. Vtipné je to že SSD mi to načte bez problému ale HDD ne. Jo a HDD jsem připojoval také externě přes USB a všechno funguje ale u notebooku nikoliv.

Nevíte co z tím ?

Mám 2 HDD. Udělal jsem si kopii pomoci programu "Reflect" abych mohl ji použít i na druhém zařízení. A ani jedno HDD v notebooku nepřečte. Pouze když jsem si udělal třetí kopii na SSD tak SSD čte ale to není moje takže si ho nechat nemohu. Co se týče flashky, zkoušel jsem jen jestli dokáže přečíst čistou instalačku z Flashky ale taky nic. A jde mi o to zprovoznit notebook tak aby četl i HDD.

Pokud si uděláš kopii HDD s nainstalovaným Windows, tak ti bude fungovat jen na tom zařízení, kde jsi kopii udělal! Windows (licence) je vázaný na HW PC a nelze ho přenášet na jiné zařízení! HDD s nainstalovaným Windows z USB nenabootuješ!
Pokud ti nebootuje instalačku z "flešky", máš špatně vytvořenou instalačku nebo špatně nastavené pořadí bootování v BIOSu

Problém je v tom že když jsem udělal kopii na SSD tak všechno jede bez problému. OEM licence podle mě by se měla automaticky dát přečíst z desky takže by neměl být žádný problém. HDD připojuji do SATA slotu a stejně nic. Jak již jsem psal pořadí mám správně několikkrát jsem to již kontroloval a měnil.

Prosím tě, psal jsi, že ten HDD připojuješ přes USB...je to tak? Pak že ho připojuješ přímo na SATA do NTB. Jak to tedy je?
Děláš kopii OS ze stolního PC...je to tak?? a chceš to používat v notebooku? Vždyť notebook má úplně jiný HW, jsou potřeba jiné ovladače!
S takhle příšerným řešením jsem se opravdu ještě nesetkal. Nechápu, čeho chceš dosáhnout.
Možná se ti bude věnovat někdo jiný, tohle je ztráta času.

Připojení HDD přes USB bral jsem jako poslední řešení. Také jsem to napsal až na konci a v předtím nebyla ani zmínka o připojení přes USB. Ano dělám kopii OS z PC. Jelikož v dnešní době windows je chytrý dokáže si sám stáhnout ovladače jak to udělal na mém SSD. A běží bez jakýchkoliv potíží.