Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava vysoce výkonného počítače a zdroj

Dobrý den, sestavuji si počítač který budu v tomto týdnu objednávat. Vím proč jsem si zvolil součástky které tam jsou a tak prosím věnujte se jen položené otázce.

Sestava:
CPU: AMD Vishera FX 9590
MTB: Asus TUF SaberTooth 990FX Rev3.0 - AMD 990FX
RAM: 4x8 DDR3 HyperX Kingstom 1866MHz
GPU: 3x MSI Geforce GTX 1070 8GB DDR5
PPU: Corsair Pro Titanium AX1500i 1500W
CASE: Thermaltake Chaser A71 LCS
CHLAZ.: Be Quiet Silent Loop 280mm
ZVUK.: Asus XONAR Essence STX II 7.1
STŘIH: AVerMedia Liver Gamer HD
SSD: Kingstom HyperX Savage 480GB
HDD: WD Gold 10TB

Otázky:
PPU je stavěný na 1,5kW ale jeho účinnost se pohybuje kolem 94% což dává: 1,4 kW ale přičemž 3x GPU vyžaduje 500W tj. 1,5kW (v případě že pojedou na 100% výkon) + CPU TDP 220W což dohromady dává 1,5kW + 0,2kW = 1,7kW (požadov.) != 1,5kW (výkon PPU).
Chybí tedy pro plynulý 100% běh 200 Wattů. Z mého odborného hlediska se mi to absolutně nezdá zanedbatelný ale zdroj kvalitní značky s vyšším výkonem se mi na CZC nepodařilo nalézt.
(200 Wattů není úplně přesné, chybí zde i úbytky na HDD, SDD i když jsou téměř zanedbatelné).

Souhlasíte s nedostatkem výkonu na PPU? (Pravděpodobně jsem si odpověděl sám že je potřeba vyšší zdroj, ale přeci jen: jistota je jistota.)

Děkuji.

Tzn. dle vašeho uvážení by bohatě stačil zdroj na 700W?
3x 150 + 220 = 670W

Mam chápat že doporučený výkon zdroje u GPU se dává ku plné sestavě?
Doporučený výkon zdroje cca (minimum) [W]: 500; Power Board cca (Max) [W]: 150

Nic mi po tom není, ale jsou programy, které umí počítat přímo na grafikách ... třeba bude těžit bitcoiny nebo něco luštit.
Těch 1500 W by mohlo stačit ... v zimě to bude dobré, ale co v létě ??? Já bych tam dal vodníky s výměníkem do bojleru teplé vody pro domácnost.

Myslis ze NVIDIA 1070 je vhodna na BITCOINT ? Nezvolil by radeji AMD ? S takovou spotrebou by z tech BITCOINT (ktere uz nejsou tak nahore jako kdysi) by mu tak vratila tak elektriku.
• Snad si tazatel zjistil, jak se mu bude chovat ta treti GK v Triple-SLI, navic snad nepocita s tim, ze bude mit vice 3xVRAMs vice GKs, FX9xx je zcela zbytecna a s FX8370E ma stejny vykon s 2x mensi spotrebou = mensi TDP coz je u T-SLI jen k uvitani..
* FX..E ma tu pribliznejsi architekturu o proti FX8300/83xx, podpora HT3 - 5.2 GT/s.

TiP ~ Vysoce vykony, jsou CPUs typu XEON/i7 na 6c/12T a vice /*Nejlépe 8C/16T.
* Navic na BITCOINT staci zakoupit i Raspberry Pi3, koupit jich z 20 nebo klidne i 50 a stale je to levnejsi a lepsi nez uvedeny nuklearni kotel.