Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem směrování buňek vytvořené v taulce Openoffice Writer

Dobrý den mám tento problém v Openoffice 2.4 (v OS Windows XP). Vytvořím tabulku ve Writeru a vložím do ní vzorec (pomocí klávesy F2), který chci dále kopírovat do dalších řádků. V tabulce vytvořené ve Writeru chovají kopírované vzorce se jako v případě absolutního směrování aniž bych tam dal $. Proto musím věc řešit složitě tak, že si vytvořím tabulku v Calcu tabulku a do Writeru ji pak vkládám jako OLE objekt, což se mi jeví jaké velmi zdlouhavé. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu, jak se dá v tabulce vytvořené ve Writeru zrušit absolutní směrování buňek při kopírování vzorců.

V LibreOffice Verze: 5.2.5.1 mi to chodí jak má. Jinak IMHO ve Write je tabulka jen jednodušší, pro složitější tabulky a vzorce je jediné správné vložit objekt z Calcu. To je jako u mobilu je foťák, ale kvalitní je samostatný fotoaparát.