Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát - kompakt na "ven", do nálevny atd. poraďte který

Tj. levný (obětovatelný), přesnější meze jsou :
Cena do 4k kč
Co nejmenší šum v obraze
Co nejmenší softwarové vyhlazování (odšumování), ničí detail
Bez výrazných optických vad, jako 10pixel moaré (v 3k rozlišení) a podobně

Diskvalifikační meze (kromě vlivu předchozího):
Atypický akublok (nejlepší DF je asi na klasiku 2xAA)
Baculatost přístroje (špatně se nosí v kapse)

Zatím bych to viděl na Fujifilm Finepix A610, papírově-parametrově a cenově jsou zajímavé DF BenQ ale není k možné sehnat recenze s nafocenýmy snímky nebo nějaké jiné demosnímky z nich (nebo jsem dřevo a nenašel je) bez toho do toho nejdu. Megapixely neřeším alespoň ty 4 jsou přítomny vždy.

Kdo k tomu chcete něco říct (hlavně vlastníci některého z této třídy DF) nebo poradit budu rád.

Nechapem ako mozes mat taketo poloprofesionalen poziadavky v lowende. Ja chcem tiez aby mala 120 skodovka spotrebu 5l a po dialnici sla aspon 130-140.
Myslim, ze je uplne jedno, co si kupis pretoze optika je porovnatelna a fotaky sa lisia len v drobnostiach, ktore vsak takmer nespominas.

No jak vidíš tak můžu, nebo nesmím chtít po foťáku za 4000kč obrázky bez šumu přez který není vidět kdo je na fotce a vad které udělají v jakémkoliv snímku duhu ? no to už bych teda mohl rovnou fotit webkamerou. :-D

Tu poslední větu nemyslíš doufám vážně "ze je uplne jedno" co koupím, podle této "rady" bych taky třeba koupil nějaký papírově dobrý BenQ, jenomže na ty jsem v diskuzích četl hanu že moc šumí, tak je úplně jedno co koupím nebo ne ? mě to jedno není.

Samozřejmě vím že za tuto cenu nejde čekat vysokou kvalitu nebo dokonce vysokou kvalitu ve vysokém rozlišení, proto je taky dotaz zde a ne na föru o fotografování, tam tato kategorie zajímá minumum lidí bo jsou tam ponejvíc fanoušci kteří nakupují za desetitisíce a všechno ostatní je pro ně nepoužitelný šmejd. :-p

Závěr: Tvoje připomínka je pochopitelná ale vůbec není konstruktivní.

Pokial si myslis, ze rada od cloveka, ktory okrem ineho predava fotaky a sem tam aj foti a hlavne sa pohybuje pomerne dost v okruhu ludi, co fotia nie je konstruktivna, tak uz potom neviem. Ty asi hej kedze si spomenul, ze je pochopitelna.
Fotil som aj s BenQ (co keby si napisal, ktory typ mas na mysli) a ziaden sum som nezaznamenal. Tvoja poznamka pocul som, ze Benq sumia je pochopitelna ale nie je konstruktivna (sumel mi aj jeden Canon 300D...t.z. ze sumia vsetky Canony?).
Poslednu vetu samozrejme vazne myslim.

Můžeš pomoct ? chceš pomoct ?

Téma je tedy BenQ foťáky do 4000,- kč s DPH a fotky v plném rozlišení bez úprav z nich, co se týče (pomluv?) že šumí..prostě prodávám jak jsem nakoupil já s něma osobní zkušenost nemám.

Milé gro,

kdyby ses registrovalo napsal bych ti to do osobních správ, ale takhle to napíšu sem.
Prosím zamysli se při komunikaci nad tím, zda motivuješ odpovídající k tomu, aby nba tvé dotazy odpovídali. Tvoje pravidelné reakce ve stylu "nejsi dost dobrý abys mi odpovídal" k tomu jistě nepřispívají. Je jasné, že jsi nejlepší, ale není to třeba snad tak okázale prezentovat.

Snažil jsem se, nemůžu za reakce ostatních.
Ono třeba kdyby se lidi opravdu snažili pomoct a ne říkat že chci po foťáku moc když chci fotky bez šumu a nejednali s člověkem jako s debilem (ač se tímto nevulučuje že jím může být) tak by bylo všechno veselejší.

To byl ostatně taky důvod proč se diskuze zvrhla už v jiných vláknech, nemám potřebu bezdůvodně nasírat sebe nebo někoho jiného.