Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100% formát disku

Dobrý den, prosím o radu, jak docílit kompletního zformátování disku, na kterém byl nainstalován systém. Vyndal jsem ho z rozbitého notebooku a chci ho použít jako klasický externí disk na data, bohužel při klasickém zformátování se zformátuje pouze datová část a systémová část kde byl systém je stále na disku.
Děkuji za radu.

Jestli je na disku mimo systémové části (C) i oddíl s recovery tak ten běžným způsobem odstranit nejde,tak stejně i různé části zvané "vyhrazené systémem",většinou bez přiděleného písmena. Použít bude nutné externí programy,třeba EraseUS Data Recovery Wizard 9.8.0).Nebo na netu najít podobné.

Díky za rady, ale ani jedna mi nepomohla... Nejsem v tomhle vůbec zdatný, představoval jsem si nějaký program, kde najdu disk, dám, že chci vymazat všechny oddíly a pak ho zformátuju a budu z něho mít HDD jako když ho jdu koupit. Zkusil jsem jak program EraseUS Data Recovery Wizard, partition wizard free, tak i HD Tune Pro a prostě nikde nemůžu najít co s tím dělat. všechny tři programy mi disk proskenují a chtějí uložit nějaká data na a pak nevím co s tím dělat, abych to celé smazal...
Nikdy jsem si nemyslel, že smazat disk je něco tak složitého...
S tím návodem "diskpart" vůbec netuším co mám dělat...

Znovu ještě upřesním, že mám vyndaný HDD z rozbitého notebooku, koupil jsem na něho pouzdro a chci z něho udělat klasický externí HDD a potřebuju z něho vymazat úplně všechno, jak dříve systémové oddíly, tak klasické a to bez jakékoli zálohy dat. Ten partition wizard mi na tom disku po skenu ukázal dokonce 5 oddílů (1. 145GB, 2. 10GB, 3. 100mb, 4. 100mb a 5. 30mb)

a) příkazový řádek jako správce
b) diskpart
c) list disk
d) najít správný disk (podle velikosti a souvislostí)
e) select disk x
f) clean
g) exit
h) pokračovat ve správě disků

Nemusíš nic stahovat a instalovat. Jo a má to help. A stačilo prohledat starší příspěvky, opakuje se to často.

představoval jsem si nějaký program, kde najdu disk, dám, že chci vymazat všechny oddíly

no ved diskpart. Nespustil si ho z jakeho dovodu? Treba zmacknut 10 klaves a to je namahave?

.. inac zmazat vsechny oddily sa da aj v sprave diskov klikanim mysou, pravy klik na start alebo na tentopocitac - spravovat.