Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání monitoru při fullscreenhraní.

Zdravím. Můj problém je následující: Před pár dny se mi stalo že když jsem hrál hru tak se začal vypínat a zapínat monitor. Prostě jako kdyby se hodil do rest modu a zas z5 a hned zas rest. Po pár testech jsem zjistil že to dělá jen když mám hru ve full screen. Ve chvíli kdy je hra v okně, vše beží jak má. Co se teplot týče tak se mi GPU nedostane ani na 70 při loadu procesor a paměti taky vše hodnoty v pořádku. Pak jsem zjistil že když jsem přeinstaloval ovladače na GPU tak to přestalo, ale ted po pár dnech to zas dělá. Tudíž reinstal ovladačů a dobrý. Nicméně verze ovladačů se ted v posledních dnech neměnila, takže předpokládám že v nich problém nebude. Navíc představa že pokaždé když se mi tohle začne dít, tak reinstal Ovladačů mi přijde hloupé. Jinak moje sestava je ( https://www.czc.cz/4f1vahq8d6i7ca5fhi2jto4u46/sezn am )

Monitor mám nastavený na 144hz a zapnutý G-Sync. Ale zkoušel jsem i jiné frekvence. ale prostě jednou za čas se to stane přeinstaluju ovladače a vše zas okej. Jinak verze systému je Win 10 PRO 64bit. Verze ovladačů je pak 378.49 datum vydání 24.1.2017. Jo a zapoměl jsem podotknout že má druhý monitor ještě, ale ani když nebyl zapojený tak to blblo. Jinnak já jen schodím hru nebo do okna a můžu frčet dál. Jen ne ve full screen dokud neinstalnu znova ovladače nebo restart PC.

Ted jsem po pročítání i zahraničních fór narazil na podobnej problmé. Je možnéže by to dělalo že se to snaží narvat do monitoru jiné rozlišení než monitor zvládá (ať už menší nebo vetší) a monitor to nezvládá. A když pak přeinstaluju ovladače tak se zruší nastavení těch rozlišení na default a proto to zas jede? :D Možná je to blbost, ale už projíždím fóra pár dní a zatim žádná rada co by problém vyřešila.

Frenkvence na tom nic nemení at dam jakoukoliv. Rychle spouštění už mám dávno vypnuté. A jediné co vždy pomůže je reinstal ovladačů. Ted sem ještě narazil na jednu možnost tak uvidíme jak to dopadne, upgradnul jsem bios grafiky, jelikož tahle grafika je s čipem mikron, které prý zpusobovali u řad 1070 nějaké problémi se stabilitou. Tak uvidíme

Tak po nějaké době mi začal monitor opět vypínat. Ale teď již vím že když zakážu G-sync... přestane to dělat. Ale otázkou tedy zůstává jestli je to hardware nebo software problém. Protože když přeinstaluju ovladače na grafiku tak to jde... a začne to dělat zas třeba po nějaké době až....

Mám dva monitory Jeden starý Acer který mám připojen přes hdmi. ten jede na 60hz a zůstává zapnutý. Druhý je AOC G2460PG , který podporuje G-sync. Ten mám na DP cabelu samozřejmě ( jelikož ani jiný výstup nemá) a ten jede na 144Hz. Když G-sync vypnu a pustím třeba FurMark vše jede ok. Když G-sync zapnu a pustím test. Monitor ztratí signál naskočí po 3 vteřinách zpět a zas vypne a takhle to děla dokud neschodím aplikaci. Druhý monitor přitom stále bbeží bez problémů. Doufám že jsem to vysvětlil dost podrobně. Případně můžu natočit na mobil aa někam uploadnout přesně co to dělá.

Tak to moze byt trebars zavada v monitore alebo kabli. Tazko riesit len tak z brucha. Skus nastavovat rozne obnovovacky bez gsyncu, t.j. napevno napr. 144Hz a aj nizsie, ci to niekedy strati signal.
Ten jeden samotny gsync monitor bez toho druheho si uz skusal? Dva monitory by teoreticky mohli robit problem ovladacu ak ma na jednom z nich lietat obnovovacka dynamicky, ovladace nemusia potom spravne nastavovat pll furt pre dve odlisne frekvencie.