Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chýba Chipset ovládač pre MBU

Zdravím, prišiel ku mne kamarát s prosbou, že potrebuje preinštalovať Windows 10. Všetko prebehlo v poriadku, ale na webe niesu ovládače Chipsetu na 10, len na 7. Mám to bez toho inštalovať? Ďakujem.
https://www.asus.com/sk/Motherboards/M5A97_R20/Hel pDesk_Download/
DOSKA M5A97 R2.0
Našiel som na stránke AMD chipset ovládač, len je voliteľný. Odporúčate nainštalovať? http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=W indows+10+-+64

Optional Downloads

Ale inštalovaný bol grafický ovládač, nie v tej položke "Voliteľné".
Inštaloval som len ovládače zo stránky ASUS, teda všetky tie čo tam boli+ grafický ovládač 17.1.2. Problémy niesu žiadne, len proste som sa pýtal či to takto môže bežať :-) Dúfam že nebudú problémy s tým. Problém bolo len po inštalácií, asi po 5 min bol BSOD, to opravil ovládač pre USB 3.0

Pisu tam ze to obsahuje
AMD Chipset Drivers
AMD AHCI Driver
AMD USB 3.0 Driver
​ AMD SB9xx RAID Drivers for Windows 7
AMD A-Series APU Chipset RAID Drivers
AMD E-Series APU Chipset RAID Drivers​​​
tak by to nemalo mat nic s GPU ovladacom. RAID nemas takze tie posledne 3 su nepodstatne, USB3.0 si nejaky nasiel sam windows si pisal, AHCI asi tiez to je SATA. Chipset drivers neviem co tym myslia, mas nejake nezname zariadenie v spravci?
P.S. myslim ze ked to nainstalis tak sa nic nestane. Moze to ist potom dokonca aj lepsie teoreticky.

• [Bridge] Chipsety od AMD typu 970/990/x/fx jsou ve Windows 10 jiz nativne podporované, na strankach vyrobce se budou s tezi hledat, kuprikladu z nich vychazi i uvedeny ASUS, ci G-Byte .
* Mozna az na vyjimky SBridge, suplementarni uvladace 'USB 3.0'*1 a u N68 si nejsem jisty.

A windows si sam nasiel co cez windowsupdate? Principialne nemusis instalovat ziaden ak vsetko dokonale funguje, a ak neni nic nezname v spravci zariadeni.
Ale mozes aj nainstalit ten ovladac z webu AMD. Uvidis ze kedy budu problemy a kedy nebudu.