Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota chladiče chipsetu

Dobrý den, mám další dotaz jaká má být teplota pasivního chladiče na chipsetu? V biosu mi ukazuje teplota desky 33C, ale pasiv je horký tak, když na něj dám čidlo, a to není na doraz na chladiči tak má 45,4C.

Teplota dosky nie je teplota chipsetu.
Northbridge sa zohrieva dost, je to normalne (idu cez neho vsetky zbernice, napr. pciex16 apod, u intelu aj memory bus). Ak tam bol pasiv uz od vyrobcu dosky tak to neries. Snaz sa mat v skrini dostatocny prud vzduchu aby sa neprehrieval. Do nejakych ca 65°-70° by mal bez problemov fungovat.