Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízké otáčky ventilátoru na procesoru (přehřívá se)

čaute chlapi, prosím vás pomoc, mám problém s rychlostí ventilátoru na CPU který nestíhá chladit.Dřív ten můj PC byl jako piliňák ale ted jede jako 2 minuty po startu... Začalo to kolem vánoc když sem reinstaloval OS do té doby ventilátor šlapal až do nějakých 4700ot/min teď max 3100 ot/min z toho důvodu nemohu nic hrát a používat náročnější programy jelikož mi PC hází tepelný bluescreeny... CPU mám AMD athlon II x4 630 3,0 GHz mnou nataktováno na 3,45GHz

speed fan a tam zvednout OT jsem zkoušel hned po instalaci OT nastaveny na 100%
v BIOSU cool & quiet - vypnuto
Zásady chlazení PC - Aktivní

co teď?

na W7 prof. mi to jelo ok ale pak jsem ztratil instalaci tak jsem do PC hodil W7 ulti...Stojí za zkoušku tam hodit spátky ty profesionály když fungovaly?
díky moc za jakoukoliv odpověď :)

Neexistuje "tepelny bluescreen". PC musi fungovat az po Tjmax, ked nefunguje tak je vadny. A ked sa dosiahne Tjmax tak sa to podtaktuje a funguje to dalej.

Vetrak sa nastavuje v biose a toci sa furt stejne (nezavisle na datume). Pripadne si mozes skusit ocistit chladic od prachu. A meraj si teploty CPU a GPU apod. pri zatazi.

mnou nataktováno na 3,45GHz

- to je najskor pricina tych bsod.

bluescreen 0x..00124 a to jsem se dočetl že je kvůli přehřívajícímu se CPU takžejsem to tak nazval, a co se týče mého taktování v tomto stavu to je už od léta a i v těch 35°C teplotách PC nepadal. Opravdu to začalo až reinstalací OS. Prach na chladiči byla první věc po které jsem šel, ale vše je vyčištěné. CPU při 100% zátěži jde na 65°C a pak konec, modrá smrt a pc se vypne. GPU mívá teplotu cca 45-50°C při zátěži do 70°C

Pred preinstalaciou si bud mal spravne ovladace nainstalene, alebo trebars si mal nastaveny vysoky vykon v energii a tym nefungoval speedstep, alebo si to len myslis ze pred reinstalaciou to bolo dobre, a nebolo to dobre ani pred nou. Lebo proste HW starne a uz ten pretakt je moc. Apod.

P.S. skus vetrak do ineho (neregulovaneho) FAN konektora dosky, tam ma otacky jake?
.. pripadne vymen vetrak ked tento ide blbo.

díky moc, nedalo mi to a začal jsem hledat v biosu nastavení ventilátoru, a bud jsem kretén a přenastavil jsem ho nebo se to přeplo "samo" do módu manual.. přepnul jsem do módu automatic target jsem nastavil na nejnižší možnou (40°C) fan lvl na 9 a už v PC zase hrká jak v hladové krávě, teplotu mám aktuálně 35°C při zapnutém prohlížeči torrentu skypu a HW monitoru.
Děkuji moc za tipy, a strašně moc děkuji za seriózní odpovědi k mé přiblblé otázce

Hlavne zataz ten CPU, lebo torrent a skype neni vytazenie.
Ale aj tak nemal by si dostavat BSOD ani pri 65stupnoch, mas to nestabilne ten pretakt. Mozno sa ti tam do toho drbe speedstep a turbo alebo podobne ak si to nevypol a je nizke napatie na take frekvencie apod. Alebo to take frekvencie neda vobec pri celom rozsahu teplot.

P.S. resp. pri Tjmax to urobi stepdown s frekvenciou tak mozno preto to padne lebo mas pretakt a blbe napatia vs frekvencia. Ale 65 neni tjmax tie by mali ist snad do 85stupnov core si myslim (zhlavy neviem amd hodnoty. intel ma 85 alebo 100stupnov)